Wydarzenia
Przedpremiera. Dogman
Przedpremiera. Dogman

Rewelacja tegorocznego Cannes.

Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „Dogman” w reżyserii Matteo Garrone. Na ekranie skąpane w deszczu i kokainie włoskie miasteczko i opowieść o małym, wielkim człowieku — psim fryzjerze, który musi się odgryźć. Film, który okazał się rewelacją tegorocznego festiwalu w Cannes, można zobaczyć w poniedziałek, 27 sierpnia 2018 roku, o godzinie 20.00.

Sprzedaż biletów on-line: TUTAJ

Dogman

reż. Matteo Garrone Włochy/Francja 2018

102 minuty

Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.

Nagrody

MFF w Cannes 2018: Konkurs Główny, najlepszy aktor (Marcello Fonte), Nagroda Specjalna – Psia Palma

Nagrody Włoskiego Narodowego Syndykatu Dziennikarzy Filmowych: najlepszy film, najlepszy reżyser (Matteo Garrone), najlepszy aktor (Marcello Fonte, Adoardo Pesce), najlepszy montaż, najlepszy dźwięk, najlepsza scenografia, najlepsza produkcja i casting

Polska premiera filmu zaplanowana jest na 14 września. 

Źródło: M2 Films 

Dogman-Garrone-1200x520.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola