Wydarzenia
PRZED PREMIERĄ: Mustang
PRZED PREMIERĄ: Mustang

„Wysokie Obcasy” i Kino Studyjne GCF zapraszają na specjalny pokaz filmu „Mustang”.

Przedpremierowy seans odbędzie się 5 kwietnia 2016 roku w ośmiu miastach Polski, w tym w Gdyni. Początek w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego o godzinie 20.30. Po filmie z zaproszonymi gośćmi porozmawia o nim dziennikarz filmowy Krzysztof Kwiatkowski. Dyskusja będzie transmitowana na żywo z warszawskiego Kina Muranów do pozostałych kin biorących udział w projekcie, w tym do GCF.

To już kolejny pokaz w ramach „Dyskusyjnego Klubu Filmowego Wysokich Obcasów”. Dyskusję po seansie będzie można również obejrzeć na kanale YouTube pod adresem https://www.youtube.com/ GutekFilm. Czytelniczki i czytelnicy, którzy przyjdą 5 kwietnia na pokaz przedpremierowy „Mustanga” z nr 14 (873) „Wysokich Obcasów” (w sprzedaży 2 kwietnia) mogą kupić bilet w cenie biletu ulgowego do Kina Studyjnego GCF, czyli za 13 złotych.

„Mustang” to nominowany do Oscara (w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny) debiut młodej reżyserki, Deniz Gamze Ergüven, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

Opis: Gutek Film. Do kin film wchodzi 8 kwietnia 2016 roku.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola