Wydarzenia
Poznajmy się jeszcze raz. Wihajster
Poznajmy się jeszcze raz. Wihajster

Film i dodatkowe atrakcje.

Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film i Radio Wihajster zapraszają na pokaz przedpremierowy francuskiego filmu pt. „Poznajmy się jeszcze raz”, z Danielem Auteuil w roli głównej – w środę, 15 stycznia 2020 roku, o godzinie 20.00. Tuż przed seansem przewidziano krótki występ muzyczny w klimacie filmu oraz konkurs z nagrodami.Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ

Poznajmy się jeszcze raz

Co byś zrobił, aby raz jeszcze poczuć pierwszą miłość? Ile byś dał, by na nowo przeżyć najpiękniejszy dzień swojego życia? Powrót do cudownych chwil może mieć wysoką cenę. Bohater „Poznajmy się jeszcze raz” gotów jest ją zapłacić – nawet jeśli będzie musiał pozbyć się wszystkich oszczędności, a potem ukryć ten fakt przed żoną.

Przewrotna francuska komedia spodoba się wszystkim, którzy pokochali romantyczny klimat „O północy w Paryżu” i urzekającą niewinność „Amelii”.

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (w tej roli gwiazda francuskiego kina, Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (w tej roli Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. 

Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.

„Film, któremu nie można się oprzeć”, „Dowcipny i radosny” – tak pisali krytycy po pokazach „Poznajmy się jeszcze raz” w Cannes i Toronto. Zachwyciła rewelacyjna obsada (poza Ardant i Auteuil’em wystąpił tu także Guillaume Canet) i błyskotliwy scenariusz, a także lekkość, z jaką reżyser Nicolas Bedos dotyka uniwersalnych tematów: miłości, przemijania, pokoleniowych różnic. 

Pełen humoru przebój francuskiego kina działa jak filmowy afrodyzjak, przypominając, że najlepsze czasy i najpiękniejsze chwile to te, które przeżywamy teraz.

Tytuł oryginalny: La belle époque
Reżyser: Nicolas Bedos
Występują: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Fanny Ardant
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2019
Data premiery w Polsce: 31 stycznia 2020
Język oryginalny: francuski
Gatunek: komediodramat
Czas trwania: 115 minut

Opis filmu: Gutek Film

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola