Wydarzenia
Pomorski Festiwal HIV
Pomorski Festiwal HIV

Uroczysta gala finałowa: 12 najlepszych filmów.

Twórcy 12 filmów zakwalifikowanych do finału Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV zaprezentują się podczas gali w Gdyńskim Centrum Filmowym. Uroczystość rozpocznie się w sali Warszawa we wtorek, 29 listopada 2016 roku, o godzinie 10.00, czyli na krótko przed przypadającym Światowym Dniem AIDS przypadającym 1 grudnia.

Do udziału w filmowym projekcie edukacyjnym poświęconym tematyce profilaktyki HIV zaproszono uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa pomorskiego. Uczestnicy przygotowali krótkometrażowe filmy opowiadające o problemie HIV i AIDS z punktu widzenia nastolatka. Projekt realizowano we wszystkich powiatach województwa przy wsparciu pomorskiego sanepidu.

Twórcy i aktorzy uczestniczący w Festiwalu zaprezentują 5-minutowe filmy opowiadające o HIV i AIDS. Celem projektu jest promowanie za pośrednictwem sztuki zasad profilaktyki zakażenia wirusem, odpowiedzialności za swoje życie i zdrowie oraz integrowanie środowisk szkolnych i zachęcanie ich do walki z epidemią.

Podczas gdyńskiego finału wręczone zostaną również nagrody dla laureatów naszego konkursu na internetowy mem antynikotynowy. W programie są także dwie prelekcje: na temat profilaktyki HIV/AIDS oraz dotyczący tajników sztuki filmowej.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Festiwalu jest Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej we współpracy z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz oraz Gdyńskie Centrum Filmowe. Środki na realizację projektu pochodzą z grantu ufundowanego w ramach konkursu Pozytywnie Otwarci.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola