Wydarzenia
Po Modernizmie. Wykład dr. arch. Radosława Czerniejewskiego
Po Modernizmie. Wykład dr. arch. Radosława Czerniejewskiego

Rozmowa o postmodernizmie w architekturze.

Zapraszamy na kolejny wykład w cyklu „Architektura z Umiarem” organizowany w ramach projektu Gdyński Szlak Modernizmu – we wtorek, 29 maja 2018 roku o godz. 18.00 w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. 

Tym razem będzie o o postmodernizmie, w tym czym się różnił od awangardy lat 20. i 30. W czasie wykładu autor opowie nam o skrajnościach w ideach projektowych i radykalnie odmiennym od modernistycznego podejściu do architektury. Wykład zostanie poparty licznymi przykładami z Polski i świata, w tym także z samej Gdyni. 

Dr arch. inż. Radosław Czerniejewski

Architekt wnętrz i wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku z tytułem doktora sztuk projektowych. Aktywny obserwator i badacz fenomenu gdyńskiej architektury modernistycznej. Zaangażowany w pozainstytucjonalne formy edukacji architektonicznej skierowane bezpośrednio do mieszkańców Gdyni. Wykładowca i promotor dyplomów na Wydziale Architektury w Sopockiej Szkole Wyższej oraz wykładowca na kierunku architektury wnętrz ASP w Gdańsku.

fot. na banerze Elwira Kruszelnicka – I miejsce w konkursie „Gdyński Modernizm w Obiektywie”,  2017 r.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola