Wydarzenia
Pamiętając o Wajdzie
Pamiętając o Wajdzie

Zaproszenie do Galerii GCF.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na spotkanie z Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko, autorami książki „Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki” – w czwartek, 30 listopada 2017 roku, o godzinie 18.00. To część akcji społecznej zatytułowanej „Pamiętając o Wajdzie”.

„Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki” to najnowsza książka pióra duetu Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetko, biografów obywateli ważnych dla wolności Polski.

To opowieść o Andrzeju Wajdzie i Krystynie Zachwatowicz: najbardziej twórczym polskim małżeństwie. O ich wielkich osiągnięciach w przestrzeni publicznej: muzeum Manggha, pawilonach Wyspiańskiego i Czapskiego. O wspólnych filmach i spektaklach. O społecznych obowiązkach artystów. O niezwykłych uczuciach do zwierząt. I o wielkiej miłości.

Do tego – wspomnienia przyjaciół. Pomysły filmów, które nie powstały. I zdecydowane opinie – również polityczne – bohaterów. A wszystko podbudowane nieznanymi zapiskami reżysera, prowadzonymi właściwie przez całe jego dorosłe życie.

Spotkanie odbędzie się w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. W programie obok dyskusji również projekcja kilkunastominutowego filmu dokumentalnego poświęconego Andrzejowi Wajdzie i Krystynie Zachwatowicz. Wstęp wolny.

Inicjatorami wydarzenia są wydawca, Bereś Media, oraz Fundacja Świat ma Sens, która od 2009 roku promuje pozytywne myślenie oraz dorobek Polski i Polaków.

IMG_8703.jpg

Zdjęcie wykonała Anna Rezulak podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 22 września 2016 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni. 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola