Wydarzenia
OPTY-mista. Leonid Teliga
OPTY-mista. Leonid Teliga

W 50. rocznicę samotnego rejsu dookoła świata.

Miasto Gdynia zaprasza na przedpremierowy pokaz specjalny reportażu „OPTY-mista” prezentującego sylwetkę i historię Kapitana Leonida Teligi oraz dyskusję w gronie wyjątkowych gości: kpt. Krystyny Chojnowskiej – Liskiewicz, kpt. Macieja Dowhyluka oraz Szymona Kuczyńskiego.


Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa (I piętro) – piątek, 17 marca 2017 roku, godzina 18.00. Wstęp wolny. 
  
100. rocznica urodzin Leonida Teligi oraz 50. rocznica Jego samotnego rejsu dookoła świata są szczególną okazją do przybliżenia sylwetki legendy polskiego żeglarstwa. 24-minutowy reportaż filmowy, zrealizowany na podstawie prasy, zdjęć oraz archiwaliów TVP odtworzy klimat tamtych dni. 
Częścią akcji będą też żyjący jeszcze ludzie, weterani z klubu Gryf w Gdyni, którzy pomagali Leonidowi Telidze w przygotowaniach do wyprawy oraz miejsca związane z historycznym rejsem i jachtem OPTY. 

Tuż po pokazie zapraszamy na półgodzinne spotkanie i dyskusję, które poprowadzi Paweł Pochwała, redaktor Telewizji Polskiej i pasjonat żeglarstwa.

Premiera reportażu w Telewizji Polskiej zaplanowana została na antenie TVP 3 w niedzielę, 19 marca 2017 roku, o godzinie 11.15.

wydarzenie FB 1200x450.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola