Wydarzenia
ONI. Pokazy przedpremierowe w Kinie Studyjnym GCF
ONI. Pokazy przedpremierowe w Kinie Studyjnym GCF

Najnowszy film Paolo Sorrentino.

Gdyńskie Centrum Filmowe i Gutek Film zapraszają na dwa przedpremierowe pokazy filmu „Oni” w reżyserii Paolo Sorrentino, osnutego na biografii Silvio Berlusconiego. Prowokacyjny komediodramat twórcy „Młodości”, „Wielkiego piękna” i „Młodego papieża” można zobaczyć w Kinie Studyjnym GCF w drugi dzień Świąt, 26 grudnia, a także 27 grudnia o godzinie 20.00. 

Sprzedaż biletów w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Oni

tytuł oryginalny: Loro

Francja, Włochy (2018)

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

Paolo Sorrentino po kilkuletniej przerwie wraca do kin z komediodramatem „Oni”. Reżyser obsypanego nagrodami „Wielkiego piękna”, „Młodości” oraz serialu „Młody papież” znów serwuje wybuchową mieszankę prowokacji i uwodzenia. Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego – milionera i potentata medialnego – Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o „dworze” chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie jeden z najbardziej skompromitowanych współczesnych polityków. Za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś „oni” czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji.

Jednak w filmie „Oni” Sorrentino błyskotliwie łączy drapieżną polityczną satyrę z kameralnym dramatem, a iście barokowemu wizualnemu rozpasaniu, które wydaje się parodiować prostacki styl telewizji Berlusconiego, towarzyszą sceny zaskakująco intymne. Brytyjski The Guardian dostrzegł nawet czułość w sposobie, w jaki włoski reżyser portretuje „słabość starzejącego się mężczyzny”. Groteskę z nostalgią brawurowo pogodził na ekranie ukochany aktor Sorrentino, znany z „Wielkiego piękna” i „Boskiego” Toni Servillo. Jego spektakularna metamorfoza to jeden z największych atutów filmu „Oni”, który w samych Włoszech obejrzało aż milion widzów.

Opis filmu: Gutek Film

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola