Wydarzenia
Ogólnopolska Giełda Projektów 2017. Temat: WODA
Ogólnopolska Giełda Projektów 2017. Temat: WODA

Dwa dni prezentacji animatorów kultury z całej Polski.

Dwadzieścia dobrych przykładów z całej Polski – interesujących przedsięwzięć realizowanych przez lokalnych animatorów kultury – zostanie zaprezentowanych w Gdyńskim Centrum Filmowym. Ogólnopolska Giełda Projektów, konferencja organizowana przez Narodowe Centrum Kultury, odbędzie się 19 i 20 października 2017 roku.

Tematem konferencji, wokół którego toczyć się będą dyskusje, spotkania i warsztaty jest „Animacja + woda”. W otwartym naborze dobrych praktyk wzięło udział 48 autorów projektów z całej Polski. Komisja w skład której wchodzili przedstawiciele wszystkich instytucji – organizatorów, wyłoniła 20 działań, które zostaną zaprezentowane podczas obrad plenarnych październikowej konferencji w Gdyni.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne, dwudniowe spotkanie animatorów kultury skoncentrowane wokół tematu przewodniego. – W tym roku impulsem do działania był dla nas Rok Rzeki Wisły. Rzeki, morza i jeziora miały i wciąż mają ogromny wpływ na kształtowanie krajobrazu kulturowego. Ich występowanie decyduje o specyfice danego miejsca i o tym, czym zajmują się ludzie mieszkający w ich pobliżu. Chcemy przyjrzeć się temu zagadnieniu i zebrać projekty, dla których inspiracją, terenem działania czy kontekstem była woda – mówią organizatorzy.

Wybrane działania oceniano przede wszystkim pod kątem zgodności z tematem, tego na ile uwzględniały potrzeby lokalnej społeczności,czy w aktywny i twórczy sposób angażowały uczestników. Projekty, które będą zaprezentowane podczas Giełdy często w sposób przekrojowy,a czasem w sposób metaforyczny traktowały tegoroczny temat. Są wśród nich działania warsztatowe, filmowe, artystyczne ale i społeczne czy historyczne. Co cieszy, większość projektów uwzględniła też perspektywę ekologiczną.

PROGRAM wydarzenia

Więcej informacji oraz lista wybranych do prezentacji projektów są dostępne na stronie Narodowego Centrum Kultury. 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola