Wydarzenia
„Obrazy i słowa. Ilustracje w książkach dla dzieci”
„Obrazy i słowa. Ilustracje w książkach dla dzieci”

Wykład dla „studentów” dziecięcego Wydziału Artystycznego.

Były już wykłady poświęcone początkom kina, teatru i muzyki. Tym razem Wydział Artystyczny bierze na warsztat graficzną stronę literatury dziecięcej. Już po raz czwarty młodzi „studenci” spotykają się w Gdyńskim Centrum Filmowym. W sobotę, 12 grudnia, w Sali Warszawa, wysłuchają wykładu Jacka Friedricha pt. „Obrazy i słowa. O ilustracji w książkach dla dzieci”. Początek o godzinie 10.00.

Projekt Wydział Artystyczny, realizowany przez stowarzyszenie „MAMY więcej”, powstał przy wsparciu programu Gdynia Rodzinna – współorganizatora inicjatywy. Zajęcia odbywają się cyklicznie pod hasłem: „Każde dziecko jest artystą!”. Przedsięwzięcie kierowane jest do dzieci w wieku 6-8 lat z Gdyni, Kosakowa, Pucka, Redy i Rumi, w szczególności do utalentowanych dzieci z rodzin wielodzietnych. Udział w programie uczelni jest bezpłatny. Semestr zakończy wystawa prac plastycznych stworzonych przez dzieci, prezentowana w Muzeum Miasta Gdyni.

Wydział Artystyczny korzysta z doświadczeń najstarszego z uniwersytetów dziecięcych, który powstał w 2002 roku Tybindze. Wykłady wygłaszali tam wykłady prawdziwi profesorowie, którzy odpowiadali na liczne i nawet najtrudniejsze pytania dzieci.

Więcej informacji na stronie Wydziału Artystycznego: http://artystyczny.edu.pl/

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola