Wydarzenia
O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM
O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM

Drodzy Nauczyciele! Serdecznie zapraszamy do udziału w najnowszym projekcie Gdyńskiego Centrum Filmowego:

„O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM”

„O co BIEGA” – to zainicjowany przez Gdyńskie Centrum Filmowe projekt spotkań dla dzieci i młodzieży, mający na celu szeroko pojętą edukację w zakresie zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Wzbogacone indywidualnie dobranymi projekcjami kinowymi działanie, połączy naukę z filmowym przeżyciem. Spotkania zostaną przeprowadzone we współpracy z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Poprowadzą je specjaliści m.in. z Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, Akademickiego Centrum Zdrowia, Policji, Kuratorium Oświaty. Pierwsze tematy obejmą: zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, problematykę uzależnień, bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku, bezpieczeństwo w lesie, dbanie o skórę – zapobieganie czerniakom, szczepienia ochronne, zdrowie jamy ustnej, podstawowe zasady higieny oraz wiele innych. Poszczególne spotkania dedykowane określonym grupom wiekowym obejmą uczniów szkół podstawowych z klas I-III, IV-VIII, a także młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych.

Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

 

OSTATNIE W TYM ROKU SZKOLNYM SPOTKANIE ADRESUJEMY DO STARSZYCH KLAS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

5 czerwca (poniedziałek), godz. 10:00, Sala Warszawa

PreLEKCJĘ „WAKACYJNE SZALEŃSTWO” poprowadzi podkom. Barbara Gawłowicz-Witkiewicz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku..

Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu „LATO, KIEDY NAUCZYŁAM SIĘ LATAĆ”, reż. Radivoje Andrić

Historia rodzinna widziana oczami dwunastoletniej dziewczyny. Widz śledzi odkrywanie szczególnie interesującego momentu życia, kiedy dzieciństwo dobiega końca i zaczynają się nowe, ekscytujące czasy. „Lato, kiedy nauczyłam się latać” to czuła opowieść o dorastaniu i pojednaniu.

Pozornie nudne wakacje na idyllicznej wyspie na Morzu Śródziemnym, z dwiema starszymi paniami, zamieniają się w doświadczenie zmieniające życie 12-letniej Sofii, która przeżywa swoje pierwsze zauroczenie i pierwszy pocałunek. Ponowne spotkanie ze zwariowaną rodziną okazuje się momentem docenienia wartości związanych z więzami rodzinnymi i tradycją.

Film zdobył Nagrodę Zespołu Edukatorów Filmowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci 2022 oraz został nominowany do nagrody dla najlepszego filmu miasta Malmö na Festiwalu BUFF, a także do nagrody Europejskiego Stowarzyszenia Filmów Dziecięcych.

Bilety grupowe dostępne w cenie 16 zł, w zakładce REPERTUAR.

Kontakt i rezerwacje: tel. 790 490 029, rezerwacje@gcf.org.pl

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola