O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM

Drodzy Nauczyciele! Serdecznie zapraszamy do udziału w najnowszym projekcie Gdyńskiego Centrum Filmowego:

„O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM”

„O co BIEGA” – to zainicjowany przez Gdyńskie Centrum Filmowe projekt spotkań dla dzieci i młodzieży, mający na celu szeroko pojętą edukację w zakresie zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Wzbogacone indywidualnie dobranymi projekcjami kinowymi działanie, połączy naukę z filmowym przeżyciem. Spotkania zostaną przeprowadzone we współpracy z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Poprowadzą je specjaliści m.in. z Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, Akademickiego Centrum Zdrowia, Policji, Kuratorium Oświaty. Pierwsze tematy obejmą: zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, problematykę uzależnień, bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku, bezpieczeństwo w lesie, dbanie o skórę – zapobieganie czerniakom, szczepienia ochronne, zdrowie jamy ustnej, podstawowe zasady higieny oraz wiele innych. Poszczególne spotkania dedykowane określonym grupom wiekowym obejmą uczniów szkół podstawowych z klas I-III, IV-VIII, a także młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych.

Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE Z CYKLU ADRESUJEMY DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH.

19 kwietnia (środa), godz. 10:00, Sala Warszawa

PreLEKCJĘ „SZKODLIWOŚĆ NAPOJÓW ENERGETYCZNYCH” poprowadzi dr inż. Katarzyna Żyłka z Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Wspólnie zastanowimy się czy energetyki dodają nam skrzydeł.

Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu. Więcej informacji wkrótce.

DRUGIE KWIETNIOWE SPOTKANIE Z CYKLU RÓWNIEŻ ADRESUJEMY DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH.

Odbędzie się ono pod koniec kwietnia. Więcej informacji wkrótce.

PreLEKCJĘ „SOCIAL MEDIA MONSTER” dotyczącą uzależnienia od mediów społecznościowych poprowadzi Jurand Sobiecki – psycholog i biolog medyczny, doktorant w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu „BELLE”.

Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca Mirai i Wilczych dzieci Mamoru Hosoda przedstawia oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych.

Opis filmu:

Kim jesteś? Wyobraź sobie świat poza wyobraźnią, gdzie możesz zostać prawdziwym sobą i być wolnym. 5 miliardów użytkowników, jedno pytanie… Kim jest Belle?

Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.

Bilety grupowe dostępne w cenie 16 zł.

Kontakt i rezerwacje: tel. 790 490 029, rezerwacje@gcf.org.pl

 

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę