Wydarzenia
Nieznana historia buddyzmu
Nieznana historia buddyzmu

Seans plus spotkanie z reżyserką.

W związku z dużym zainteresowaniem dotychczasowymi projekcjami filmu „Hannah. Nieznana historia buddyzmu” w Polsce Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wyjątkowy seans połączony ze spotkaniem z Martą Gyorgy Kessler – reżyserką, scenarzystką i producentką filmu. Opowie ona o tym, jak powstawał film, oraz o jego bohaterce, której była uczennicą i bliską przyjaciółką. Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu w piątek, 6 kwietnia 2018 roku, o godzinie 20.00. 

Bilety można kupić przez internet: KLIKNIJ

„Hannah. Nieznana historia buddyzmu” – wielokrotnie nagradzany film dokumentalny Marty György Kessler i Adama Penny’ego (współreżyserzy i producenci), zmontowany przez Simona Barkera, laureata Emmy oraz Sundance Grand Jury Prize. To opowieść Hannah Nydahl o tym, jak buddyzm tybetański został sprowadzony na Zachód.

Film był dotychczas pokazywany na Film Maker’s Festival w Londynie w 2016 roku (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Vancouver International Film Festival 2015, DocsDF Mexico 2015, Indian Cine Film Festival (nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny), Mumbai 2015 oraz w podczas Arpa International Film Festival w Los Angeles w 2014 roku – projekcja odbyła się w słynnym… Teatrze Egipskim. Otrzymał tam nagrodę publiczności za najlepszy film dokumentalny.”

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola