Wydarzenia
Niedziela Melomana. Koncert fortepianowy
Niedziela Melomana. Koncert fortepianowy

Muzyka klasyczna w sali Warszawa. Utwory Fryderyka Chopina i Dmitrija Szostakowicza.

Niedziela Melomana to cykl koncertów organizowanych przez Miasto Gdynię oraz Centrum Kultury w Gdyni. Gościnnie w Gdyńskim Centrum Filmowym wystąpi Bogdan Czapiewski

Pianista, urodzony w 1949 roku w Gdyni, studiował na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku pod kierunkiem Zbigniewa Śliwińskiego, później w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Edukację artystyczną kontynuował na Indiana University School of Music w Bloomington.

Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: Ferrucio Busoni Competition w Bolzano (1975), Viana da Motta Competition w Lizbonie (1975) i Montreal Music Competition (1976). W 1987 otrzymał Grand Prix du Disque Liszt podczas International Record Competition w Budapeszcie.

Koncertował w Europie, Azji, Stanach Zjednoczonych w salach koncertowych St. Petersburg’s Philharmonic Hall, Palais de Beaux Arts w Brukseli, Tonhalle w Zurychu, Salle Gaveau w Paryżu, the National Philharmonic Hall w Budapeszcie i Tivoli Concert Hall w Kopenhadze.

W Gdyńskim Centrum Filmowym, w Sali Warszawa, Bogdan Czapiewski wykona utwory Fryderyka Chopina i Dmitrija Szostakowicza.

W ramach Niedzieli Melomana w Gdyni występowały wybitne postaci oraz zespoły polskiego i europejskiego świata muzycznego, m. in. Giuliano Carmignola, Paul Esswood, Sigiswald Kuijken, Konstanty Andrzej Kulka, Wojciech Rajski, Konstanty Wileński, Vadim Brodski, Marcin Wyrostek, Capilla Flamenca, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Cappella Gedanensis, Orkiestra Kameralna Filharmonii w Kaliningradzie, Królewska Orkiestra Salonowa.

Koncert w Gdyńskim Centrum Filmowym: 22 listopada 2015 roku, godz. 16.30. Sala Warszawa. 

Bilety w cenie 20 zł można kupić w CultureBox przy ul. Świętojańskiej 30, a w dniu koncertu w Gdyńskim Centrum Filmowym od godz. 15.30.
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola