Wydarzenia
Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Akademia Dokumentalna
Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham. Akademia Dokumentalna

Kino dokumentalne plus dyskusja.

Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na wybitnych, nagradzanych na światowych festiwalach, filmach dokumentalnych. Misją Akademii, która po raz kolejny odbędzie się już 8 lutego w Gdyńskim Centrum Filmowym, jest zainteresowanie widzów wszystkich pokoleń filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na świecie. Film „Nie zapomnij mnie” jest m.in. laureatem festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

8 marca, o godzinie 10.30 w sali Goplana Kina Studyjnego GCF, zaprezentowany zostanie film „Nawet nie wiesz, ja bardzo cię kocham”. Reżyser, Paweł Łoziński ponownie odsłania intymne relacje rodzinne. Co kryje się pod słowem „miłość”? Żyjąc często tworzymy z bliskimi więzi i węzły, które z czasem wydają się nam nie do rozsupłania.

Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym – doświadczonym terapeutą profesorem Bogdanem de Barbaro.

Ekstremalnie bliskie kadry (niezwykłe zdjęcia Kacpra Lisowskiego) wyłapują każdą emocję na twarzach kobiet. Jako widzowie jesteśmy świadkami napięć, łez, żalu i frustracji. Podglądamy sesje na przestrzeni kilku miesięcy i widzimy, jak ewoluuje relacja matki i córki. Ale przecież to, co dzieje się za drzwiami gabinetu, powinno być owiane tajemnicą zawodową. Jak udało się Pawłowi Łozińskiemu złamać tę żelazną zasadę?

„Wybitny. Jest o czym myśleć” – Tadeusz Sobolewski, „Gazeta Wyborcza”

Srebrny Lajkonik dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego // Krakowski Festiwal Filmowy 2016

Opis filmu: Against Gravity

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola