Wydarzenia
„Naszość – tylko dla nienormalnych” | PRZEDPREMIEROWY POKAZ SPECJALNY
„Naszość – tylko dla nienormalnych” | PRZEDPREMIEROWY POKAZ SPECJALNY

Dawno nie było u nas pokazów przedpremierowych, dlatego już 12 czerwca serdecznie zapraszamy na specjalny seans filmu „NASZOŚĆ – TYLKO DLA NIENORMALNYCH” w reżyserii Magdaleny Piejko, z głosem Piotra Fronczewskiego!

12 czerwca (poniedziałek), godz. 19:00

Bilety dostępne w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z bohaterami i twórcami filmu, w tym twórcami muzyki do filmu związanymi z Gdynią: liderem zespołu „Apteka” Jędrzejem Kodymowskim i Bartkiem Kalinowskim.

  • Spotkanie odbędzie się w Klubokawiarni (ul. Gen. Józefa Bema 19) zaraz po seansie.
  • Ważne: bilet z pokazu będzie upoważniał do wejścia za free na sierpniowy koncert APTEKI i Bartka Kalinowskiego w gdyńskim klubie UCHO!

Naszość – tylko dla nienormalnych:

Grupa mieszkańców Poznania, w latach dziewięćdziesiątych XX wieku tworzących „Akcje Alternatywną Naszość” wymyśla happeningi ośmieszające polityków, działaczy komunistycznych, organizuje protesty przeciwko zbrodniczej działalności Putina.

Międzypokoleniowa i ideowo różnorodna grupa na czele której stał Piotr Lisiewicz wydaje także pismo „Naszość – tylko dla nienormalnych” na łamach którego znalazły się rysunki oraz liczne wiersze tworzone przez członków formacji.

Grupa wydała także tomik poezji zatytułowany „Flaki z nietoperza”. Ich potyczki z systemem sądowniczym, policją i mediami stają się opowieścią o nieznanej liście swoistych tabu tamtego czasu. Pokazują też uniwersalną i antytotalitarną moc śmiechu i ludzkiej kreatywności.

Do zobaczenia 12 czerwca o godz. 19 w sali Warszawa!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola