Wydarzenia
Nasza młodsza siostra. PRZED PREMIERĄ
Nasza młodsza siostra. PRZED PREMIERĄ

„Wysokie obcasy” i Kino Studyjne GCF zapraszają na pokaz specjalny i dyskusję.

Pokaz odbędzie się 5 maja 2016 roku o godzinie 19.30 w sali Warszawa Kina Studyjnego GCF. Po seanse będzie można wysłuchać dyskusji o fimie – rozmowę przeprowadzi dziennikarz filmowy, Krzysztof Kwiatkowski. Czytelniczki i czytelnicy, którzy przyjdą z numerem 18 (877) „Wysokich Obcasów” (z 30 kwietnia) mogą kupić bilet w cenie biletu ulgowego do Kina Studyjnego GCF, czyli za 13 złotych. 


To już kolejny pokaz w ramach „Dyskusyjnego Klubu Filmowego Wysokich Obcasów”. Dyskusję po seansie, transmitowana na żywo z warszawskiego Kina Muranów, będzie można również obejrzeć na kanale YouTube pod adresem https://www.youtube.com/GutekFilm.

Po nagrodzonym przez jury festiwalu w Cannes 2013 filmie „Jak ojciec i syn” Hirokazu Kore-eda powraca z – inspirowaną kinem Ozu – subtelną opowieścią o miłości i bliskości. Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

Film wchodzi do kin 13 maja. Opis: Gutek Film.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola