Wydarzenia
„Narodziny teatru”. Wykład dla najmłodszych studentów
„Narodziny teatru”. Wykład dla najmłodszych studentów

Już po raz trzeci w ramach dziecięcego Wydziału Artystycznego.

Po wykładach poświęconych początkom kina i istocie muzyki – przychodzi czas na teatr. Już po raz trzeci młodzi „studenci” spotykają się w Gdyńskim Centrum Filmowym. W sobotę, 14 listopada 2015 roku, w Sali Warszawa, wysłuchają wykładu Joanny Puzyny-Chojki pt. „Narodziny teatru”.

Cykl jesiennych wykładów, jakie zaplanowano w pierwszym semestrze gdyńskiego Wydziału Artystycznego, zamknie 12 grudnia odczyt Jacka Friedricha, pt. „Obrazy i słowa. O ilustracji w książkach dla dzieci”. Wszystkie wykłady rozpoczynają się o godzinie 10.00.

Projekt Wydział Artystyczny, realizowany przez stowarzyszenie „MAMY więcej”, powstał przy wsparciu programu Gdynia Rodzinna – współorganizatora inicjatywy. Zajęcia odbywają się cyklicznie pod hasłem: „Każde dziecko jest artystą!”. Przedsięwzięcie kierowane jest do dzieci w wieku 6-8 lat z Gdyni, Kosakowa, Pucka, Redy i Rumi, w szczególności do utalentowanych dzieci z rodzin wielodzietnych. Udział w programie uczelni jest bezpłatny.

Wydział Artystyczny korzysta z doświadczeń najstarszego z uniwersytetów dziecięcych, który powstał w 2002 roku Tybindze. Wykłady wygłaszali tam wykłady prawdziwi profesorowie, którzy odpowiadali na liczne i nawet najtrudniejsze pytania dzieci.

Obok wykładów Gdyńskim Centrum Filmowym zaplanowano także wydarzenia towarzyszące. Semestr zakończy wystawa prac plastycznych stworzonych przez dzieci, prezentowana w Muzeum Miasta Gdyni.

Więcej informacji na stronie Wydziału Artystycznego: http://artystyczny.edu.pl/

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola