Wydarzenia
„Najlepszy”
„Najlepszy”

Nagroda Publiczności 42. FPFF.


Film w reżyserii Łukasza Palkowskiego „Najlepszy”, z Jakubem Gierszałem w roli głównej, od 17 listopada 2017 roku można oglądać w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego. Film otrzymał Nagrodę Publiczności podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

To nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie” – Łukasza Palkowskiego. Twórca tym razem znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord 

nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała, Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Mateusza Kościukiewicza, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior. 

Opis filmu: Mówi Serwis

Godziny seansów, sprzedaż biletów i rezerwacje w zakładce „Kino Studyjne”

Najlepszy-3.jpg

Fot. materiały promocyjne

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola