Wydarzenia
NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH: Zabójcze ryjówki
NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH: Zabójcze ryjówki

W ramach sierpniowej odsłony cyklu „Najlepsze z Najgorszych” zapraszamy na kolejny pokaz kultowego filmu klasy B – tak złego, że aż dobrego. Tym razem będą to… „Zabójcze ryjówki”! Seans w czwartek, 25 sierpnia o 18:00. Bilety do kupienia tutaj.

Tajemnicza, oddalona od cywilizacji wyspa. W sekretnym laboratorium grupa naukowców intensywnie pracuje nad rozwiązaniem najbardziej palących problemów – przeludnienia i głodu na świecie. Kapitan Thorne Sherman i oficer Rook Griswold to lokalni zaopatrzeniowcy, dostarczający badaczom żywność. Pewnego dnia, przez szalejący na morzu huragan, bohaterowie postanawiają nie ryzykować i zostać na wyspie, a zyskany dzięki temu czas przeznaczają na eksplorację ośrodka badawczego. Z przerażeniem odkrywają mroczną tajemnicę naukowców.
Okazuje się, że Marlowe Craigis, doktor kierujący badaniami, pracuje nad czymś potwornym. Jego sposobem na uratowanie świata ma być zmniejszanie rozmiaru ludzi, a swoje szalone eksperymenty przeprowadza na niewinnych zwierzętach. Podczas huraganu wszystko wymyka się spod kontroli; w wyniku ogólnego zamieszania wyspę opanowują… zabójcze ryjówki. Kapitan Sherman i oficer Griswold muszą walczyć o przetrwanie.
„Zabójcze ryjówki” doskonale oddają klimat zimnowojennej paranoi, strachu przed wojną nuklearną i galopującym postępem naukowym. Film Raya Kelloga jak w soczewce skupia wszystkie emocje, które napędzały społeczne fobie u schyłku lat 50. w USA. Jednocześnie, w mocno niezamierzony sposób, stawia krzywe zwierciadło przed ówczesnym społeczeństwem – udowadniając, że strach ma wielkie oczy. W tym wypadku oczy zabójczej ryjówki.
reż. Ray Kellogg
horror, s-f / USA / 1959
1h 9 min
CZYM SĄ NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH?
To pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie. Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzów miłość do kina klasy B od 2015 roku. Dotychczas odbyło się około 150 seansów i wydarzeń w ramach przeglądu. Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola