Wydarzenia
NAGRODA MŁODEJ WIDOWNI 2022
NAGRODA MŁODEJ WIDOWNI 2022

Szukamy Młodych Jurorów – miłośników filmu w wieku od 12 do 14 lat, którzy wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej! 

 

W tym roku wydarzenie wraca stacjonarnie do Gdyńskiego Centrum Filmowego! 

Zakwalifikowani uczestnicy spotkają się z nami w kinie,
aby obejrzeć trzy najciekawsze filmy młodzieżowe i wybiorą najlepszą europejską produkcję minionego roku.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 13 listopada 2022!

Na młodych Jurorów czekają dyskusje o filmach, warsztaty, możliwość poznania rówieśników z całej Europy oraz wspólne obejrzenie transmisji Gali Wręczenia Nagród. 

REKRUTACJA

Jeśli chcesz zostać jurorem tej prestiżowej filmowej nagrody, napisz krótko, który z obejrzanych przez Ciebie w ciągu ostatniego roku filmów był według Ciebie najlepszy i co według Ciebie o tym zdecydowało, albo nakręć krótkie wideo  (do jednej minuty, może być na komórce), w którym powiesz nam o tym osobiście. 

Zgłoszenia z tekstem lub filmikiem można przesyłać do 8 listopada na adres: edukacja@gcf.org.pl! 

Filmy posiadają napisy w języku polskim. 

UWAGA: wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego – chociaż filmy będą wyświetlone z napisami, a dyskusja o filmach odbędzie się w języku polskim, Gala Nagród transmitowana będzie bez tłumaczenia.
 

 

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej  

EFA Young Audience Award 2022 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy.  

Młodzi widzowie z całej Europy, w tym jurorzy z Gdyńskiego Centrum Filmowego, będą tego samego dnia pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę. 

Na stronie  https://yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach. 

 

CO TO JEST EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA? 

Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy – reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich. 

 

CO TO JEST NAGRODA MŁODEJ PUBLICZNOŚCI? 

Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę – Młodej Publiczności. Nagroda co roku przyznawana jest w Dniu Filmu Młodego Widza. 

Impreza urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową. 

Wszyscy młodzi widzowie z ponad 40 krajów, biorący udział w wydarzeniu, pełnią rolę Jury i głosują na zwycięski film. Zwycięzca zostaje ogłoszony tego samego dnia w Erfurcie (Niemcy) i otrzymuje statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej – zaś uroczystość wręczenia transmitowana jest na żywo za pośrednictwem strony internetowej  http://yaa.europeanfilmawards.eu/ 

 

Zapraszamy!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola