Wydarzenia
Nagroda Młodej Widowni 2021
Nagroda Młodej Widowni 2021

Szukamy Młodych Jurorów – miłośników filmu w wieku od 13 do 14 lat, którzy wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej 2021. Podobnie jak przed rokiem, wydarzenie w całości odbędzie się on-line, w niedzielę 25 kwietnia 2021.

 

Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają link do trzech najciekawszych filmów młodzieżowych i wybiorą najlepszą europejską produkcję minionego roku. Filmy będzie można obejrzeć w domu w dniach 21-24 kwietnia.

W niedzielę, 25 kwietnia, Młodzi Jurorzy wezmą udział w wirtualnej dyskusji oraz w uroczystej Gali Przyznania Nagród.

Rekrutacja

Jeśli chcesz zostać jurorem tej prestiżowej filmowej nagrody, napisz krótko, który z filmów, który z obejrzanych przez Ciebie w ciągu ostatniego roku filmów był według Ciebie najlepszy i co według Ciebie o tym zdecydowało, albo nakręć krótkie wideo (do jednej minuty, może być na komórce), w którym powiesz nam o tym osobiście.

 

Zgłoszenia z tekstem lub filmikiem można przesyłać do 9 kwietnia 2021 na adres: edukacja@gcf.org.pl .

 

Filmy mają napisy w języku polskim.

 

UWAGA: wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego – chociaż filmy będą wyświetlone z napisami, a dyskusja o filmach odbędzie się w języku polskim, Gala Nagród transmitowana będzie bez tłumaczenia.

 

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej

 

EFA Young Audience Award 2021 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 13-14 lat z całej Europy.

 

Młodzi widzowie z całej Europy, w tym jurorzy z Gdyńskiego Centrum Filmowego, będą tego samego dnia pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę.

 

Na stronie https://yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.

Europejska Akademia Filmowa

Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy – reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.

Nagroda Młodej Publiczności

Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę – Młodej Publiczności. Nagroda co roku przyznawana jest w Dniu Filmu Młodego Widza.

 

Impreza urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową.

 

Wszyscy młodzi widzowie z ponad 40 krajów, biorący udział w wydarzeniu, pełnią rolę Jury i głosują na zwycięski film. Zwycięzca zostaje ogłoszony tego samego dnia w Erfurcie (Niemcy) i otrzymuje statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej – zaś uroczystość wręczenia transmitowana jest na żywo za pośrednictwem strony internetowej http://yaa.europeanfilmawards.eu/

 

Zapraszamy!

 

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola