Wydarzenia
„Muzyka z krzesła”. Wykład dla najmłodszych
„Muzyka z krzesła”. Wykład dla najmłodszych

Inauguracja dziecięcego Wydziału Artystycznego w Gdyni.

Każde dziecko jest artystą! – pod takim hasłem 27 września rozpoczynają się zajęcia w ramach dziecięcego Wydziału Artystycznego. Przedsięwzięcie kierowane jest do dzieci w wieku 6-8 lat z Gdyni, Kosakowa, Pucka, Redy i Rumi, w szczególności do utalentowanych dzieci z rodzin wielodzietnych. Udział w programie uczelni jest bezpłatny.

Wydział Artystyczny korzysta z doświadczeń najstarszego z uniwersytetów dziecięcych, który powstał w 2002 roku Tybindze. Wykłady wygłaszali tam wykłady prawdziwi profesorowie, którzy odpowiadali na liczne i nawet najtrudniejsze pytania dzieci.

Program „studiów” pierwszego semestru gdyńskiego Wydziału Artystycznego, jesienią 2015 roku, obejmuje wykłady Gdyńskim Centrum Filmowym, w Sali Warszawa. Wykład inauguracyjny pt. „Muzyka z krzesła” wygłosi Tomasz Antonowicz – trójmiejski muzyk i dźwięko-terapeuta. 

Kolejne wykłady:

„Czy wiesz, jak powstało kino”, prof. UG, dr hab. Krzysztof Kornacki – 17 października

„Narodziny teatru”, dr Joanna Puzyna-Chojka – 14 listopada

„Obrazy i słowa. O ilustracji w książkach dla dzieci”, dr Jacek Friedrich – 12 grudnia

Wszystkie wykłady rozpoczynają się o godzinie 10.00.

Obok wykładów Gdyńskim Centrum Filmowym zaplanowano także wydarzenia towarzyszące. Semestr zakończy wystawa prac plastycznych stworzonych przez dzieci, prezentowana w Muzeum Miasta Gdyni. Projekt Wydział Artystyczny, realizowany przez stowarzyszenie „MAMY więcej”, powstał przy wsparciu programu Gdynia Rodzinna – współorganizatora inicjatywy.

Więcej informacji na stronie Wydziału Artystycznego: http://artystyczny.edu.pl/

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola