Wydarzenia
Monos. Pokaz przedpremierowy
Monos. Pokaz przedpremierowy

Seans i spotkanie z podróżnikiem.

Gdyńskie Centrum Filmowe, Against Gravity oraz Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku zapraszają na pokaz przedpremierowy jednego z najważniejszych filmów ostatniego roku! „Monos” w reżyserii Alejandro Landesa okrzyknięto wydarzeniem ubiegłorocznych festiwali Sundance i Berlinale. Gościem specjalnym wieczoru – w niedzielę, 2 lutego 2020 roku – będzie Marcin Stencel – podróżnik, który opowie o swoich kolumbijskich przygodach, członek i współautor bloga Backpackers FamilySpotkanie poprowadzi Krystyna Weiher-Sitkiewicz.

Nazywany „młodzieżowym Czasem Apokalipsy” film „Monos” obecnie najpopularniejszym ftytułem w kolumbijskich kinach, ale podbił też serca widzów w Wielkiej Brytanii, otrzymując Grand Prix podczas London Film Festival.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ


Monos

Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza „Organizacja” daje im rozkazy przez radio, przydziela im krowę Shakirę, karabiny maszynowe do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych.

Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli. Chaos i napięcie, które towarzyszyło nastolatkom zamienia się w brutalną walkę o przetrwanie w otoczeniu i nastroju przypominającym „Czas apokalipsy”.

Zakładniczka wyczuwa szansę na ucieczkę, a oddział niszczy radio i tym samym kontakt z „Organizacją”. Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z „Władcy much” zostają sam na sam ze swoimi demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi…

Hipnotyzującą atmosferę świetnie podkreśla ścieżka dźwiękowa Miki Levi. „Monos – oddział małp” zrobił furorę na festiwalach Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019, gdzie „The Guardian” ogłosił film „największym okryciem” i określił go jako „młodzieżowy ’Czas Apokalipsy’”. Dzieło Alejandro Landesa jest oficjalnym kolumbijskim kandydatem do Oscara.

Marcin Stencel

Spędził w sumie kilka lat w podróży, odwiedzając ponad pięćdziesiąt krajów. W ramach podróży poślubnej przez ponad rok włóczył się z żoną Kariną po Ameryce Południowej. Gdy w 2012 roku pojawił się syn Antoś, postanowili nie porzucać swojej pasji i razem z synem odwiedzili m.in. Gruzję, Armenię, Kirgistan oraz Kazachstan.

W 2016 roku do rodzinnego podróżniczego zespołu dołączyła córka Nadzieja, która zdążyła odwiedzić już Iran, Izrael, Egipt i Indonezję. W 2019 roku urodził się Tymon, który wielkie podróże ma jeszcze przed sobą.

Prowadzą bloga www.backpackersfamily.com oraz organizują Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze „Wyjdź w Świat” – www.warsztatypodroznicze.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola