Wydarzenia
„MÓJ PIĘKNY SYN” | O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM
„MÓJ PIĘKNY SYN” | O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM

„O co BIEGA – ZDROWA preLEKCJA W CENTRUM”

„O co BIEGA” – to zainicjowany przez Gdyńskie Centrum Filmowe projekt spotkań dla dzieci i młodzieży, mający na celu szeroko pojętą edukację w zakresie zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Wzbogacone indywidualnie dobranymi projekcjami kinowymi działanie, połączy naukę z filmowym przeżyciem. Spotkania zostaną przeprowadzone we współpracy z Pomorskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Poprowadzą je specjaliści m.in. z Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, Akademickiego Centrum Zdrowia, Policji, Kuratorium Oświaty. Pierwsze tematy obejmą: zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, problematykę uzależnień, bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku, bezpieczeństwo w lesie, dbanie o skórę – zapobieganie czerniakom, szczepienia ochronne, zdrowie jamy ustnej, podstawowe zasady higieny oraz wiele innych. Poszczególne spotkania dedykowane określonym grupom wiekowym obejmą uczniów szkół podstawowych z klas I-III, IV-VIII, a także młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych.

Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

DRUGIE KWIETNIOWE SPOTKANIE Z CYKLU ADRESUJEMY DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH.

19 kwietnia (środa), godz. 10:00, Sala Warszawa

PreLEKCJĘ SZKODLIWOŚĆ NAPOJÓW ENERGETYZUJĄCYCH poprowadzi dr inż. Katarzyna Żyłka z Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Wspólnie zastanowimy się czy energetyki dodają nam skrzydeł.

Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu „MÓJ PIĘKNY SYN” w reżyserii Felixa Van Groeningena

Timothée Chalamet i Steve Carell w poruszającej opowieści o losach rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei.

Film zdobył nagrody m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago za Najlepszy film oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Springs – Nagroda galowa (Timothée Chalamet)

Bilety grupowe dostępne w cenie 16 zł.

Kontakt i rezerwacje: tel. 790 490 029, rezerwacje@gcf.org.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola