Wydarzenia
Młody Corey Gorey | NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH
Młody Corey Gorey | NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH

Tego seansu nie mogą przegapić fani najgorszego kina świata! W ramach przerażającej serii NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH, zapraszamy Was na pokaz filmu MŁODY COREY GOREY. Ta krwawa satyra na wszystko i wszystkich przeniesie Was do realiów kina klasy B. Będzie purpurowo!

31 maja (środa), godz. 19:00

BILETY dostępne w kasie kina GCF oraz na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

W ten jedyny w swoim rodzaju klimat wprowadzi nas niezastąpiony – Błażej Kroplewski!

MŁODY COREY GOREY (LITTLE COREY GOREY)

Corey nie ma lekko. Ojca stracił w wypadku samochodowym, z którego sam wyszedł z‬ ‪blizną przecinającą twarz. Macocha i przyrodni brat zrobili sobie z niego popychadło, biją go z‬ byle okazji, choćby dlatego, że nie mogą znaleźć pilota od‬ ‪telewizora. Corey jest samotny, zakompleksiony i zahukany. Ale nie współczujcie mu jeszcze,‬ ‪bo nie ma potrzeby. Pod tym niewinnym, nieco udręczonym chłopięcym uśmiechem kryje się podglądacz i sprytny zabójca.

Kiedy przyrodni brat buchnie mu bilety na koncert Ozzy’ego Osbourne’a Corey, główny bohater tego niskobudżetowego‬ ‪horroru straci cierpliwość. Tak, jak robią to zwykle maniacy tanich‬ slasherów: wpadnie w morderczy szał i każdy kto stanie na drodze do jego marzeń zginie‬ ‪makabryczną śmiercią.‬ Mielenie ofiar ręczną maszynką do mięsa, upychanie ich w domowej zamrażarce i przywiązanie‬ macochy do sofy: to akurat najmniej kontrowersyjne pomysły Coreya. Najbardziej ryzykowne będzie‬ ‪zakochanie się w Jackie, prawdziwym czarnym charakterze tej opowieści, fance glam rocka,‬ ‪szybkich pieniędzy i misternych manipulacji.

„Młody Corey Gorey” to klejnot kina klasy B, cudownie sztuczny i plastikowy jak te cacka, które można‬ ‪wylosować w automatach na stacjach benzynowych. Film nakręcono pod koniec lat 80., ale premierę‬ miał dopiero w 1993 r. Nie gra tam nikt, kogo byście znali, ale kiedy raz zobaczycie Todda‬ ‪Fortune (tytułowy Corey), wyjaśniającego dlaczego włożył brata do zamrażarki („Nie chciałem, żeby się‬ ‪popsuł”) to zapamiętacie go na długo.‬ A jeśli “Młody Corey Gorey” skojarzy się komuś z filmami Johna Watersa to nic dziwnego. Choć‬ ‪nie robi tego wprost, też śmieje się z amerykańskiego stylu życia i również obraża wszystkich,‬ ‪których można obrazić. Od pierwszych scen, kiedy przyssana do ekranu telewizora macocha‬ Coreya wpada w szał ubrana w brudną podomkę, wiadomo już, że film nie ‪powinien być traktowany poważnie. Także efekty specjalne i krwawe sceny nie wzbudzają grozy a raczej uśmiech na twarzy. Jednak twórcom „Młody Corey Gorey” należy się szacunek za pomysłowość. Przy‬ ‪śmiesznym budżecie udało im się nakręcić całkiem przyzwoity slasher z przewrotnym‬ ‪zakończeniem i kilkoma naprawdę niezłymi dialogami.‬

„Młody Corey Gorey” to pierwszy film Billa Morroniego, reżyser pracuje aktualnie nad swoim piątym dziełem. Dorobek może‬ ‪niewielki i nieznany, ale będziemy w 2023 roku oglądać jego debiut w polskich kinach, a nie jest to coś,‬ ‪co może o sobie powiedzieć wielu reżyserów kina klasy B. ~ Marta Górna z „Górna Ogląda” dla Najlepszych z Najgorszych

reż. Bill Morroni | komedia , horror / USA / 1993 | 1h 30 min | język: angielski | napisy: polskie

Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola