Młode Jury Europejskiej Akademii Filmowej

Po raz pierwszy w Gdyni!

Szukamy Młodych Jurorów – miłośników filmu w wieku od 12 do 14 lat – którzy w niedzielę, 5 maja 2019 roku, wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej podczas obrad w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Chcesz zostać jurorem prestiżowej filmowej nagrody? Napisz krótko, co według Ciebie decyduje o tym, że film jest dobry, albo nakręć krótkie wideo (do jednej minut, może być na komórce), w którym powiesz nam o tym osobiście. Podaj również tytuły trzech ulubionych filmów. Nie wahaj się, szukamy około 40 młodych ludzi.

Zgłoszenia z tekstem lub filmikiem można przesyłać do 15 kwietnia 2019 na adres: edukacja@gcf.org.pl.

Młodych Jurorów już 5 maja czekają ciekawe projekcje filmowe, warsztaty, dyskusje i dodatkowe atrakcje.

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej 

EFA Young Audience Award 2019 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy. W Dniu Młodego Widza – 5 maja 2019 roku – odbędzie się równolegle w 55 miastach w 34 państwach.

Polskę reprezentują cztery miasta WROCŁAW (Kino Nowe Horyzonty), POZNAŃ (International Young Audience Film Festival Ale Kino!), WARSZAWA (Akademia MDP) oraz GDYNIA (Gdyńskie Centrum Filmowe).

Młodzi widzowie z całej Europy, w tym jurorzy zgromadzeni 5 maja w Gdyńskim Centrum Filmowym, będą tego samego dnia pełnili rolę profesjonalnego jury i głosowali na zwycięzcę tuż po projekcjach konkursowych filmów wybranych przez Europejską Akademię Filmową. W europejskim głosowaniu, młodzi jurorzy przekażą swój werdykt na żywo do Erfurtu (Niemcy) za pośrednictwem wideokonferencji, gdzie zostanie ogłoszony zwycięzca podczas ceremonii wręczania nagród transmitowanej na żywo za pośrednictwem strony internetowej.

Na stronie https://yaa.europeanfilmawards.eu można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.

CO TO JEST EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA?

Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy – reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.

CO TO JEST NAGRODA MŁODEJ PUBLICZNOŚCI?

Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę – Młodej Publiczności. Nagroda co roku przyznawana jest w Dniu Filmu Młodego Widza, w pierwszą lub drugą niedzielę maja. Impreza, która ma zaledwie pięć edycji urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową.

Wszyscy młodzi widzowie z 34 krajów, biorący udział w wydarzeniu, pełnią rolę Jury i głosują na zwycięski film. Zwycięzca zostaje ogłoszony tego samego dnia w Erfurcie (Niemcy) i otrzymuje statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej – zaś uroczystość wręczenia transmitowana jest na żywo za pośrednictwem strony internetowej http://yaa.europeanfilmawards.eu/

ORGANIZATORZY

Gdyńskie Centrum Filmowe

Gdyńska Szkoła Filmowa

Warsztaty Krytyki Filmowej i Nowomedialnej GSF

Europa Cinemas

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

EFA Young Audience Award 2019

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę