Wydarzenia
Mistrzowie Kina Europejskiego. Pianista
Mistrzowie Kina Europejskiego. Pianista

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na kolejny seans w cyklu edukacyjnym „Mistrzowie Kina Europejskiego”. Zaprezentujemy jeden z najważniejszych filmów w dorobku Romana Polańskiego, „Pianistę”. Obraz oparty na wspomnieniach Władysława Szpilmana z Adrienem Brodym w roli głównej zdobył Złotą Palmę w Cannes, siedem Cesarów (w tym dla Polańskiego za reżyserię), dziewięć Orłów oraz trzy Oscary: za reżyserię, scenariusz adaptowany i dla aktora.

Seans i spotkanie z filmoznawcą, Piotrem Kurpiewskim, odbędzie się w środę, 28 listopada 2018 roku, o godzinie 11.00.

INFORMACJE I REZERWACJE
tel. 58 712 46 12 / 58 712 46 14
e-mail: edukacja@gcf.org.pl

Cena biletu: 11 zł
Opiekunowie grup: wstęp bezpłatny

BILETY DO NABYCIA W DNIU PROJEKCJI OD GODZINY 10:30 w biurze Gdyńskiego Centrum Filmowego na I piętrze.

Mistrzowie Kina Europejskiego 

Cykl adresowany jest przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz liceów, a także, w miarę dostępności miejsc, do szerszej publiczności. To wyjątkowa okazja, by w Kinie Studyjnym GCF zobaczyć dzieła, które wywarły istotny wpływ na europejską i światową kinematografię.

Seans poprzedzi krótki wstęp prezentujący dorobek reżysera, który przedstawi dr Piotr Kurpiewski, wykładowca Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Po filmie odbędzie się rozmowa z widzami, poświęcona szczegółowym zagadnieniom, możliwym tropom interpretacyjnym, zagadnieniom filmoznawczym i historycznym.

Organizatorami cyklu Mistrzowie Kina Europejskiego są Miasto Gdynia i Gdyńskie Centrum Filmowe.

PIANISTA

reż. Roman Polański

Polska, Wielka Brytania, Francja, 2002, 142 min

Historia Władysława Szpilmana, znakomitego pianisty i kompozytora, który podczas drugiej wojny światowej zdołał uciec z getta. Początkowo ukrywany przez polskich przyjaciół, po wybuchu powstania warszawskiego musi radzić sobie sam. Nie wie, że szukając schronienia, trafił do głównej kwatery wojsk niemieckich… Okrucieństwo i cierpienie przeplatane są w filmie dźwiękami muzyki klasycznej, która pomaga Szpilmanowi przeżyć.

PIANISTA 1 fot. COPYRIGHT 2002 R.P PRODUCTIONS, HERITAGE FILMS, STUDIOS BABELSBERG, RUNTEAM LTD._pomniejszone.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola