Wydarzenia
Minimaraton filmów Paolo Genovese
Minimaraton filmów Paolo Genovese

Dwa filmy Paolo Genovese dzień po dniu.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na minimaraton filmów w reżyserii Paolo Genovese: „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” i – przedpremierowo – „The Place”. Oba filmy można zobaczyć w Kinie Studyjnym GCF w sobotę i niedzielę, 10 i 11 lutego 2918 roku, o godzinie 18.30, w promocyjnej cenie.


Bilety na minimaraton kosztują 20 złotych (10 zł za jeden film). Z oferty promocyjnej można skorzystać, kupując bilety na miejscu, w kasie Kina Studyjnego GCF.

Sobota, 10 lutego: Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Kameralny komediodramat jest jednym z największych przebojów włoskich kin 2016 roku (ponad 3,5 miliona widzów). Film otrzymał nagrody David di Donatello – nazywane włoskimi Oscarami – dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Kiedy tym samym wiele tajemnic zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać…

Niedziela, 11 lutego: THE PLACE

Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

W filmie powracają aktorzy znani z „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, jak Valerio Mastandrea, Marco Giallini i Alba Rohrwacher, a dołącza do nich m.in. gwiazda mafijnego serialu „Suburra”, Alessandro Borghi.

Opisy filmów: Aurora Films

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola