Wydarzenia
Millennium Docs SPOTKANIE z nurkami
Millennium Docs SPOTKANIE z nurkami

Film i spotkanie z nurkami.

W ramach 15. edycji Millennium Docs Against Gravity Film Festival Gdynia zapraszamy na spotkanie z profesjonalnymi nurkami po filmie „Człowiek delfin” reż. Lefteris Charitos – w piątek, 18 maja 2018 roku, o godzinie 20.00.

Po filmie „Człowiek delfin” zapraszamy na rozmowę o sporcie, jakim jest nurkowanie na bezdechu, czyli freediving, poprowadzoną przez profesjonalnego przewodnika podwodnego oraz operatora kamery Bartka Łukasika. Wspólnie z Pawłem Roguskim, jednym z prekursorów nurkowania na zatrzymanym oddechu w Polsce oraz profesjonalnym instruktorem freedivingu, opowiedzą o tym sporcie oraz przygodach z podwodnego świata.

W spotkaniu udział wezmą:

Paweł Roguski – specjalizuje się we wprowadzaniu ludzi w magiczny świat nurkowania pod wodą „na bezdechu”. Jest profesjonalnym instruktorem freedivingu z wieloletnim stażem, sam nurkuje od 30 lat. Reprezentant Stowarzyszenia Freediving Poland.

Bartosz Łukasik – nurek, podwodny przewodnik, operator kamery oraz producent filmów i materiałów przyrodniczych o tematyce oceanicznej. Pomysłodawca i założyciel organizacji edukacyjnej „World Oceans Day – Poland”.

Partnerzy spotkania: Divers 24, World Oceans Day – Poland

O filmie:

Człowiek delfin

Dolphin Man
Grecja, Kanada, Francja, Japonia, 2017, 80 min.
Reżyseria: Lefteris Charitos

Jacques Mayol to jeden z największych nurków w historii, wielokrotny rekordzista świata w nurkowaniu głębinowym, określany mianem człowieka delfina, teoretyk i pasjonat nurkowania, filozof, którego życie stało się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit” (do którego Mayol współtworzył scenariusz). Oparty na unikalnym archiwum Mayola film portretuje jego życie i filozofię. Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Mami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę, które w sposób znaczący wpłynęły na biografię Mayola. Narratorem filmu jest Jean-Marc Barr – odtwórca roli Mayola w filmie „Wielki błękit”.

Nominowany do nagrody International Awards for Valor in Sports za wytrwałość i dzielność w pokonywaniu nowych granic próbował odpowiedzieć na pytanie, czy człowiek ma ukryty podwodny potencjał, który może zostać obudzony poprzez rygorystyczny fizyczny i psychologiczny trening. Oparty na unikalnym archiwum Mayola film portretuje jego życie i filozofię. Udajemy się w fascynującą podróż do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym i transgranicznym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Podróżujemy przez Japonię, Mami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę, które w sposób znaczący wpłynęły na biografię Mayola.

Film również pokazywany: 

Niedziela, 20 maja, godz. 15.15, sala Morskie Oko
Czwartek, 24 maja, godz. 20.30, sala Goplana
Piątek, 25 maja, godz. 15.15, sala Warszawa

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • Pełny program festiwalu na stronie www.docsag.pl – zakładka „Gdynia”
  • Bilety do kupienia w kasach i na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego od 27 kwietnia 2018 roku.
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola