Wydarzenia
Millennium Docs SENIORZY
Millennium Docs SENIORZY

Film plus dyskusja.

W ramach 15. edycji Millennium Docs Against Gravity Film Festival Gdynia zapraszamy na Akademię Dokumentalną | Klub Seniora: pokaz filmu „Twarze, plaże” oraz rozmowę „Artystyczne relacje nie mają wieku” – we wtorek, 22 maja 2018 roku, o godzinie 12.00.

Akademia Dokumentalna | Klub Seniora: pokaz filmu „Twarze, plaże” oraz rozmowa „Artystyczne relacje nie mają wieku” z udziałem filmoznawczyń, doktorantek Uniwersytetu Gdańskiego i członkiń Pracowni Badań Produkcyjnych i Nowej Historii Kina, Pauliny Pohl i Krystyny Weiher-Sitkiewicz. 

Partner: Centrum Aktywności Seniora

Agnès Varda i JR wyruszają w podróż starą furgonetką, przerobioną na jeżdżący aparat fotograficzny. Drukują w niej wielkoformatowe zdjęcia, które wklejają w przestrzeni publicznej lokalnych społeczności. Mimo że różnica wieku między nimi wynosi blisko 60 lat, łączą ich podobne postawy wobec życia i artystyczna wrażliwość. Po projekcji filmu porozmawiamy m.n.. o tym, jak mądrze budować międzypokoleniowe projekty, jak wskazywać mentorów młodym twórcom i ośmielać te dwie grupy do wspólnego działania. Jak pokazywać, że po przekroczeniu pozornej bariery wieku jesteśmy w stanie budować bliskie relacje, przyjaźnie i twórcze współprace.

Paulina Pohl – kulturoznawczyni, doktorantka Filologicznych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego, członkini i współzałożycielka Pracowni badań produkcyjnych i Nowej Historii Kina UG. Animatorka kultury, edukatorka filmowa, działaczka społeczna, wiceprezeska fundacji Machina Zmian, ambasadorka projektu 440 km po zmianę.

Krystyna Weiher-Sitkiewicz – animatorka kultury i specjalistka od public relations, z wykształcenia polonistka i filmoznawczyni, sekretarz redakcji rocznika filmowego „Przezrocze”, doktorantka na Uniwersytecie Gdańskim. Stale współpracuje z Muzeum Narodowym w Gdańsku, Akademickim Centrum Kultury Alternator, Europejskim Centrum Solidarności i Against Gravity.

Film również pokazywany: 


Czwartek, 17 maja, godz. 13.45, sala Morskie Oko
Niedziela, 20 maja, godz. 18.45, sala Goplana
Piątek, 25 maja, godz. 11.00, sala Goplana

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • Pełny program festiwalu na stronie www.docsag.pl – zakładka „Gdynia”.
  • Bilety do kupienia w kasach i na stronie Gdyńskiego Centrum Filmowego od 27 kwietnia 2018 roku.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola