Wydarzenia
MIKOŁAJKI w Gdyńskim Centrum Filmowym
MIKOŁAJKI w Gdyńskim Centrum Filmowym

Przedpremierowe pokazy filmów dla dzieci i wielki powrót animacji „Proszę Słonia”.

Mikołajkową niedzielę, 6 grudnia 2015 roku – a także sobotę – w Kinie Studyjnym GCF zdominuje dziecięcy repertuar. Międzypokoleniowym przebojem może się okazać kultowa niegdyś bajka animowana pt. „Proszę Słonia”, którą będzie można zobaczyć w wersji po rekonstrukcji cyfrowej. Będą też przedpremierowe pokazy filmów „Operacja Arktyka” i „Bella i Sebastian 2”.

Od samego rana 5 i 6 grudnia na wszystkich, którzy wybiorą się z dziećmi na spacer nad morze, a po drodze wstąpią do filmowej kawiarenki FaBuła w Gdyńskim Centrum Filmowym, czeka bajeczna czekolada na gorąco w promocyjnej cenie. W ciągu dnia zaplanowano seanse filmowe dla dzieci w różnym wieku.

Mikołajkowe Kino Studyjne GCF

„Proszę Słonia” to polski dziecięcy klasyk, animacja sprzed blisko 40 lat, która powstała na podstawie książki dla dzieci autorstwa Ludwika Jerzego Kerna. Kino Studyjne GCF już od 4 grudnia – a więc również w Mikołajki – zaprasza na premierę zrekonstruowanego cyfrowo pełnometrażowego filmu rysunkowego „Proszę Słonia” w reżyserii Witolda Giersza. Jakością dźwięku i obrazu dorównuje on współczesnym produkcjom.

Film pozwala kolejnemu pokoleniu dzieci poznać przygody małego chłopca Pinia, i jego dużego przyjaciela, porcelanowego słonia Dominika. Postaciom swoich głosów użyczyli m.in. Irena Kwiatkowska (Mama), Wiesław Michnikowski (Tata), Ludwik Benoit (Dominik). Muzykę skomponował Waldemar Kazanecki, znany ze ścieżki dźwiękowej takich filmów, jak „Noce i dnie”, „Brunet wieczorową porą” i „Hydrozagadka”.

„Święty Mikołaj dla wszystkich” jest kolejną propozycją dla najmłodszych widzów. Animowany film produkcji belgijsko-holenderskiej opowiada o perypetiach trójki sympatycznych zwierzaków, które zamierzają spotkać się z Mikołajem. Wszystko po to, by poprosić o prezenty dla przyjaciół. Muszą przebyć długą i pełną niebezpieczeństw drogę, a do Gwiazdki mają coraz mniej czasu…

„Bella i Sebastian 2”, francuski film przygodowy na motywach bestsellerowej powieści Cecile Aubry, kontynuuje wzruszającą historię przyjaźni kilkunastoletniego Sebastiana i jego wiernego psiska. Chłopiec wychowany przez przybranego dziadka trafi wreszcie na ślad swojego zaginionego ojca. Pierwsza część filmu sprzed dwóch lat była doskonale przyjęta w całej Europie, a w Polsce zobaczyło ją ćwierć miliona widzów.

„Operacja Arktyka”, norweski film familijny, jest kolejną propozycją kinową skierowaną do starszych dzieci. I jeszcze jedną historią opowiadającą o poszukiwaniu drogi do ojca. Rodzeństwo postanawia odwiedzić tatę, który pracuje pod biegunem północnym. Dzieci zakradają się do helikoptera ratowniczego, ale wskutek nieoczekiwanej zmiany trasy trafiają na opuszczoną wyspę na dalekiej północy…

Pokazy filmów „Bella i Sebastian 2” oraz „Operacja Arktyka” w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego będą pokazami przedpremierowymi.

Godziny seansów dla dzieci w mikołajkowy weekend 5 i 6 grudnia 2015 roku

„Święty Mikołaj dla wszystkich” – godz. 10:00 (W), 13:00 (MO), 16:30 (G)

„Proszę Słonia” – godz. 10:30 (G), 11:40 (W), 14:40 (MO)

„Operacja Arktyka” – godz. 11:00 (MO), 12:10 (G) 13:20 (W)

„Bella i Sebastian 2” – godz. 14:10 (G), 15:20 (W)

W – sala Warszawa

G – sala Goplana
MO – sala Morskie Oko


Kino pod choinkę: zakupy w Księgarni GCF

W Gdyńskim Centrum Filmowym można zrobić sobie upominek w postaci kinowego seansu, ale także zadbać o prezenty pod choinkę. Działa tu pierwsza filmowa księgarnia w Trójmieście. Oferuje bogatą kolekcję albumów prestiżowego wydawnictwa Taschen. Są wśród nich publikacje poświęcone twórcom światowego kina, takim jak Federico Fellini, Michelangelo Antonioni, Billy Wilder, Stanley Kubrick czy Roman Polański. 

Obok tego również tematyczne wydawnictwa prezentujące np. kino japońskie, filmy Bollywood czy najważniejsze tytuły światowego kina poszczególnych dekad. Gratką dla kinomaniaków są ponadto zestawy filmów na DVD i Blu-ray, takie jak kolekcja tytułów ze Zbigniewem Cybulskim czy wybór filmów Jana Jakuba Kolskiego. Księgarnia/Galeria GCF mieści się na parterze Gdyńskiego Centrum Filmowego, od strony ulicy Armii Krajowej.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola