Wydarzenia
Mikołajki 2018
Mikołajki 2018

Seanse dla grup zorganizowanych.

Zbliża się ten wyjątkowy, świąteczny i magiczny czas w ciągu roku, a jeśli magia, to tylko w kinie! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na filmowe Mikołajki – seanse dla zorganizowanych grup szkolnych. W programie trzy filmy familijne: „Miśków 2-óch w Nowym Jorku”, „ Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka”, „Misja Yeti”.

Mikołajkowe pokazy wszystkich trzech tytułów odbędą się w czwartek, 6 grudnia, o godzinie 9.00, 10.45 i 12.30. Wszystkie bajki nie mają ograniczeń wiekowych.

Obowiązują bilety grupowe, 11 zł / osoba. Opiekunowie grup wchodzą bezpłatnie. 


Dla chętnych zaplanowano również warsztaty plastyczne (w cenie biletu na film), podczas których dzieci wykonają ozdoby i kartki świąteczne. Prace trafią na filmową choinkę wyeksponowaną w Gdyńskim Centrum Filmowym. Zajęcia plastyczne potrwają około 45 minut. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rezerwacja miejsc na seanse filmowe oraz zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są pod adresem: kino@gcf.org.pl oraz telefonicznie: 570 366 391

„Miśków 2-óch w Nowym Jorku”

Indie, USA (2018)

czas trwania: 91 min

Mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek powraca do Ameryki. W Nowym Jorku, z rąk burmistrza, ma odebrać największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się w towarzystwie syna – Juniora, trójki rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidzianych przyjaciółek – Olimpii i Very. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz, a wkrótce po tym do telewizji trafia nagranie, na którym widać naszego bohatera… rabującego nowojorskie banki. W jednej chwili, z ulubieńca Ameryki, Misiek staje się najbardziej poszukiwanym zwierzakiem w kraju. A to nie koniec kłopotów, bo z rodzinnego bieguna docierają do Miśka niepokojące wieści… Okazuje się, że bezduszny biznesmen planuje rozpuścić lodowce i zabutelkować całą powstałą z nich wodę. Czy bohater zdoła go powstrzymać, zanim ostatni lodowiec zamieni się w zgrzewkę mineralnej?

„Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka”

Niemcy (2016)

czas trwania: 82 min

Stary Pettson i Findus, kot o duszy krnąbrnego dziecka, przygotowują się do gwiazdki. Jest tyle do zrobienia! Trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać, przygotować świąteczne potrawy i zrobić wiele innych poważnych rzeczy! Przygotowania nie należą do najłatwiejszych. Za oknem szaleje śnieżyca, a Pettson upiera się, że nie potrzebuje pomocy sąsiadów. Findusowi marzą się święta z przyjaciółmi, ale Pettson wstydzi się zaprosić innych na wigilijną kolację. Rezolutny kot bierze sprawy w swoje łapki. Aktorska ekranizacja przygód bohaterów doskonale znanych ze szwedzkiej serii książek ilustrowanych autorstwa Svena Nordqvista.

PuF2_01-340x245.jpg

„Misja Yeti”

Kanada (2017)

czas trwania: 85 min

Młody i dociekliwy naukowiec Simon wraz z szukającym przygód detektywem Nelly wyruszają w podróż w najwyższe góry świata, żeby przekonać się, czy stopa Yeti jest większa od ludzkiej. Celem ich wyprawy będzie odnalezienie legendarnego stwora, a pomoże im w tym zaszyfrowany pamiętnik zaginionego odkrywcy i wesoły, gadatliwy ptak Jazzman. Czy pamiętnik wskaże im drogę? Czy uda się spotkać włochate stwory? I czy Yeti jest naprawdę taki straszny, jak go malują?

Misja Yeti.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola