Wydarzenia
MDAG. Spotkanie z fotografem wojennym
MDAG. Spotkanie z fotografem wojennym

Rozmowa z fotografem, członkiem gdyńskiego Jury.

Po co fotografuje się wojnę? W ramach Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity Gdynia zapraszamy na spotkanie z fotografem Maciejem Moskwą po filmie FOTOGRAF WOJNY w reż. Borisa Benjamina Bertrama – w niedzielę, 13 września 2020 roku, o godzinie 15.00. 

Jak wygląda dziś praca fotografa wojennego? Gdzie szukać przyjaciół na froncie? Jak długo wojny żyją w mediach i kogo tak naprawdę interesują? W jaki sposób, w czasach cyfrowego rozproszenia, gdy wiadomość o ofiarach bombardowania Aleppo podsuwana jest nam z przepisem na hummus, opowiadać o koszmarze konfliktów zbrojnych? Jak fotograf wojny radzi sobie w życiu prywatnym? Wyjątkowe spotkanie z dwoma fotografami wojennymi: na ekranie z Janem Grarupem i na żywo z Maciejem Moskwą.

Gość:
Maciej Moskwa – zajmuje się fotoreportażem i długoterminowymi projektami fotograficznymi. Od 2011 wielokrotnie podróżował do Syrii, gdzie zajął się dokumentowaniem skutków konfliktu i rewolucji antyrządowej.

Prowadzący:
Przemek Rydzewski – współtwórca i koordynator trójmiejskiej edycji Millennium Docs Against Gravity. Współorganizuje również Nagrodę Literacką GDYNIA oraz towarzyszący jej festiwal – Miasto Słowa.

Ponad 70 filmów, setki pokazów, spotkania z twórcami, bohaterami filmów i specjalistami, debaty i warsztaty w Gdyńskie Centrum Filmowe. Pełny program 17. Millennium Docs Against Gravity, największego festiwalu filmowego w Polsce, już ogłoszony na www.mdag.pl – zakładka „Gdynia”. Bądźcie z nami 9-18 września!

Bilety na festiwalowe pokazy kosztują od 13 do 19 zł. Sprzedaż pojedynczych biletów w cenie 19 zł odbywa się on-line na stronach www.mdag.pl oraz www.gcf.org.pl, a także w kasie Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Przy zakupie na miejscu minimum 5 biletów na seanse festiwalowe cena jednego biletu wynosi 16 zł. Przy zakupie minimum 10 biletów cena jednego biletu spada do 13 zł.

Sprzedaż pakietów 10+, 5+ prowadzi wyłącznie kasa Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nie ma możliwości rezerwacji biletów on-line na seanse festiwalowe. Wstęp na spotkania z autorami filmów jest bezpłatny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola