Wydarzenia
MDAG. Kara za miłość
MDAG. Kara za miłość

Partnerem spotkania Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado.

W ramach Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity Gdynia zapraszamy na rozmowę na temat „Kara za miłość – społeczność LGBTQ+ w Polsce, z Anną Strzałkowską i Jackiem Jasionkiem po filmie WITAMY W CZECZENII w reż. Davida France. Partnerem wydarzenia jest Tolerado. Początek o godzinie 13.00 w sobotę, 12 września 2020 roku. 

Bohaterom filmu „Witamy w Czeczenii” za to, kogo kochają, grozi najwyższa kara. Polska jest zobowiązana przyjmować wnioski o udzielenie ochrony dla osób prześladowanych w krajach pochodzenia ze względu na orientację seksualną. Jednak kilkadziesiąt polskich gmin podjęło uchwały o,,strefach wolnych od LGBT”, a same osoby LGBT+ doświadczają u nas ataków. Po projekcji porozmawiamy o polskiej rzeczywistości osób LGBT+, jak działać, jak edukować, aby zmienić okrutne status quo.

GOŚCIE:
Anna Strzałkowska – psycholożka i socjolożka, działaczka społeczna, pierwsza prezeska stowarzyszenia Tolerado działającego na rzecz osób LGBT w Polsce.

Jacek Jasionek – prawnik od kilku lat zaangażowany w działania na rzecz społeczności osób LGBT. Od 2019 r. prezes stowarzyszenia Tolerado.

PROWADZĄCA:
Małgorzata Muraszko – dziennikarka i redaktorka „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce kulturalnej, szczególnie bliskie są jej muzyka, literatura, film i sztuki wizualne.

Ponad 70 filmów, setki pokazów, spotkania z twórcami, bohaterami filmów i specjalistami, debaty i warsztaty w Gdyńskie Centrum Filmowe. Pełny program 17. Millennium Docs Against Gravity, największego festiwalu filmowego w Polsce, już ogłoszony na www.mdag.pl – zakładka „Gdynia”. Bądźcie z nami 9-18 września!

Bilety na festiwalowe pokazy kosztują od 13 do 19 zł. Sprzedaż pojedynczych biletów w cenie 19 zł odbywa się on-line na stronach www.mdag.pl oraz www.gcf.org.pl, a także w kasie Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Przy zakupie na miejscu minimum 5 biletów na seanse festiwalowe cena jednego biletu wynosi 16 zł. Przy zakupie minimum 10 biletów cena jednego biletu spada do 13 zł.

Sprzedaż pakietów 10+, 5+ prowadzi wyłącznie kasa Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nie ma możliwości rezerwacji biletów on-line na seanse festiwalowe. Wstęp na spotkania z autorami filmów jest bezpłatny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola