Wydarzenia
MDAG. Egzorcysta
MDAG. Egzorcysta

Jedyny pokaz „Egzorcysty”!

W ramach Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity Gdynia zapraszamy na pokaz filmu „Na wiarę. “Egzorcysta” Williama Friedkina”, reż. Alexandre O. Philippe, a następnie spotkanie z krytykiem filmowym Jakubem Konefałem oraz pokaz specjalny „Egzorcsty” o północy. Wszystko w piątek, 11 września 2020 roku, od godziny 21.15.

Filmy są o tajemnicy przeznaczenia lub o tajemnicy wiary – mówi Friedkin, wskazując na „Egzorcystę” jako przykład drugiego rodzaju. Niesamowite historie związane z procesem twórczym, zbiegi okoliczności na planie i poza planem filmu są przedstawiane przez reżysera w dramatyczny sposób.

Czy ten film naprawdę został opętany? Jak powstawał klasyk horroru „Egzorcysta”? Nikt lepiej nie odpowie na te pytania jak sam twórca – William Friedkin oraz znawca i fascynat kina grozy Jakub Konefał. Chcecie to zobaczyć raz jeszcze po TAKIM wstępie? “Egzorcystę” odpalamy równo o północy!

Gość:
dr Sebastian Jakub Konefał – adiunkt w Instytucie Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego. Autor, współautor i redaktor książek, m.in.:,,Corpus Futuri. Literackie i filmowe wizerunki postludzi’’ (2013),,,Strefy mroku: groza w kulturze audiowizualnej’’ (2017),,,Anatomia wyobraźni’’ (2014).

Prowadzący:
Przemek Rydzewski – współtwórca i koordynator trójmiejskiej edycji Millennium Docs Against Gravity. Współorganizuje również Nagrodę Literacką GDYNIA oraz towarzyszący jej festiwal – Miasto Słowa. Ma w domu cały karton horrorów.

Ponad 70 filmów, setki pokazów, spotkania z twórcami, bohaterami filmów i specjalistami, debaty i warsztaty w Gdyńskie Centrum Filmowe. Pełny program 17. Millennium Docs Against Gravity, największego festiwalu filmowego w Polsce, już ogłoszony na www.mdag.pl – zakładka „Gdynia”. 

Bilety na festiwalowe pokazy kosztują od 13 do 19 zł. Sprzedaż pojedynczych biletów w cenie 19 zł odbywa się on-line na stronach www.mdag.pl oraz www.gcf.org.pl, a także w kasie Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Przy zakupie na miejscu minimum 5 biletów na seanse festiwalowe cena jednego biletu wynosi 16 zł. Przy zakupie minimum 10 biletów cena jednego biletu spada do 13 zł.

Sprzedaż pakietów 10+, 5+ prowadzi wyłącznie kasa Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nie ma możliwości rezerwacji biletów on-line na seanse festiwalowe. Wstęp na spotkania z autorami filmów jest bezpłatny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola