Wydarzenia
MDAG. Debata o Bałtyku
MDAG. Debata o Bałtyku

Ważny temat, lokalni eksperci!

W ramach Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity Gdynia zapraszamy na debatę na temat: Nasze własne morskie kłopoty, jaki będzie Bałtyk za 50 lat? po filmie ZATOKA CIENI, reż. Richard Ladkani. Partnerami wydarzenia są Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry i Instytut Oceanologii UG Sopockie Towarzystwo Naukowe. Wydarzenie w niedzielę, 13 września 2020 roku, o godzinie 17.30.

Film „Zatoka cieni” opowiada dramatyczną historię ratowania morświna kalifornijskiego, zwanego pieszczotliwie „vaquitą”, czyli „krówką”. Tymczasem nasz bałtycki “vaquita” trafił do Czerwonej Księgi gatunków krytycznie zagrożonych wyginięciem. Czy jest szansa, by go uratować, podobnie jak miało to miejsce z fokami szarymi? Bałtyk, morze unikatowe, w efekcie globalnej zmiany klimatu zmienia się, w wielu aspektach bezpowrotnie. Jednym z najistotniejszych zatem wyzwań dla nas wszystkich jest konieczność wdrażania opartych o filozofię zrównoważonego rozwoju działań adaptacyjnych do tych zmian.

Goście:
dr Iwona Pawliczka Vel Pawlik – zatrudniona w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG w Helu w zespole prof. Krzysztofa Skóry. Współautorka krajowego Programu Ochrony Morświna oraz projektu programu ochrony foki szarej.

prof. dr hab.Tymon Zieliński
– lider zespołu Badania i edukacji w zakresie klimatu i oceanów w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. Przedstawiciel Europy Środkowo-Wschodniej w procesie przygotowania Raportu ONZ dotyczącego stanu mórz i oceanów.

Prowadzący:
Przemek Rydzewski – współtwórca i koordynator trójmiejskiej edycji Millennium Docs Against Gravity. Współorganizuje również Nagrodę Literacką GDYNIA oraz towarzyszący jej festiwal – Miasto Słowa.

Ponad 70 filmów, setki pokazów, spotkania z twórcami, bohaterami filmów i specjalistami, debaty i warsztaty w Gdyńskie Centrum Filmowe. Pełny program 17. Millennium Docs Against Gravity, największego festiwalu filmowego w Polsce, już ogłoszony na www.mdag.pl – zakładka „Gdynia”. Bądźcie z nami 9-18 września!

Bilety na festiwalowe pokazy kosztują od 13 do 19 zł. Sprzedaż pojedynczych biletów w cenie 19 zł odbywa się on-line na stronach www.mdag.pl oraz www.gcf.org.pl, a także w kasie Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Przy zakupie na miejscu minimum 5 biletów na seanse festiwalowe cena jednego biletu wynosi 16 zł. Przy zakupie minimum 10 biletów cena jednego biletu spada do 13 zł.

Sprzedaż pakietów 10+, 5+ prowadzi wyłącznie kasa Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. Nie ma możliwości rezerwacji biletów on-line na seanse festiwalowe. Wstęp na spotkania z autorami filmów jest bezpłatny.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola