Wydarzenia
Maria Józewicz. Malarstwo
Maria Józewicz. Malarstwo

Kolekcja obrazów z autorskiej galerii w Gdyni.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę malarstwa gdyńskiej artystki Marii Józewicz. Podczas wernisażu – w piątek, 7 czerwca 2019 roku, o godzinie 18.00, wystąpi norweski muzyk Roy Einar Dreng. Wstęp wolny.

Wystawę można oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego od 28 maja do 14 czerwca 2019 roku. 

Maria Józewicz

Artystka zajmuje się przede wszystkim malarstwem wielkoformatowym, rzeźbą, grafiką i biżuterią W swoim studio projektowym pod nazwą Maria Design Studio projektuje sztukę użytkową.

Jej prace znajdują się w licznych zbiorach w Polsce i za granicą – w Danii, Szwecji, Norwegii, Francji,Grecji, Niemczech, a nawet w Australii.

Wraz z warszawską Zachętą i galerią Zderzak z Krakowa brała udział w Międzynarodowych Targach Sztuki w Sztokholmie. Uczestniczyła również w międzynarodowych wystawach zbiorowych w Limoges i w Paryżu.

Obrazy Marii Józewicz są wykorzystywane w różnych realizacjach wnętrz, między innymi w gdyńskim Sea Towers.

Bierze udział w wydarzeniach i akcjach promujących Gdynię, takich jak Międzynarodowy Festiwal Architektury i Designu Open House, a także wspiera akcje charytatywne.

Od 1992 roku prowadzi jedną z największych prywatnych galerii sztuki w Trójmieście. Galeria 78 przy ul. Świętojańskiej 78 dawniej promowała innych artystów, obecnie jest galerią autorską.

Roy Einar Dreng

Gitarzysta, wokalista, kompozytor i poeta grający muzykę nurtu Americana wzbogaconą szorstkim folkiem nordyckim.

pływak.jpg

ananas.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola