Wydarzenia
Magiczna zima Muminków
Magiczna zima Muminków

Bajka pod choinkę!

To będzie wyjątkowa zima w świecie Muminków. Wyjątkowa, bo pierwsza…. Pokaz specjalny, połączony z warsztatami, Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego odbędzie się 4 stycznia 2018 roku. 

W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, by po obudzeniu powitać piękno wiosny i cieszyć się resztą roku. Czy Muminki będą niewyspane? Chyba nie, czeka je bowiem mnóstwo niespodzianek, a przede wszystkim pierwsze święta i magia gwiazdki.

„Magiczna zima Muminków” to wielki kinowy powrót kultowej bajki autorstwa Tove Jansson. Muminki od lat cieszą się sławą kultowych bohaterów zarówno książkowych, jak i telewizyjnych. Na stałe weszły do popkultury, gdzie zajmują godną pozycję ukochanych postaci wszystkich dzieci. To na ich przygodach wychowywały się – i wciąż wychowują – kolejne pokolenia. 

W postać narratora zimowej opowieści Muminków wciela się Piotr Fronczewski. Muminek przemówi głosem Macieja Musiała, w postać Mamusi Muminka wciela się Natalia Kukulska, głosu Tatusiowi Muminka użyczył Maciej Stuhr. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W Kinie Studyjnym GCF od piątku, 22 grudnia. Godziny wszystkich seansów podamy we wtorek, 19 grudnia.

Pokaz specjalny plus warsztaty

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci w wieku od 5 do 9 lat – grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli – na pokaz specjalny, połączony z warsztatami studia produkcyjnego Animoon. Jego animatorzy współtworzyli „Magiczną zimę Muminków”.

Pokaz odbędzie się 4 stycznia 2018 roku, o godzinie 9.30Zgłoszenia grup zorganizowanych – ze szkół i przedszkoli – można przesyłać drogą elektroniczną na adres: bajka@gcf.org.pl lub telefonicznie: 58 712 46 11. Koszt biletu grupowego: 11 złotych /osoba.

Zakup biletów dla widzów indywidualnych: zakładka „Kino Studyjne”.

mum2.jpg

mum1.jpg

mum3.jpg

mum4.png

Fot. materiały promocyjne

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola