Wydarzenia
LOMBARD | MDAG – the best of
LOMBARD | MDAG – the best of

Nadchodzi wielkimi krokami! Dwudziesta, jubileuszowa edycja festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity Gdynia. Największe polskie święto kina dokumentalnego odbędzie w dniach 12-21 maja w Gdyńskim Centrum Filmowym! 

Okrągłe urodziny to okazja, byście zobaczyli premiery najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata, spotkali się z ich twórczyniami i twórcami, uczestniczyli w debatach i warsztatach. Nim jednak ogłosimy kolejne tytuły filmowe, dajemy Wam okazję, by zobaczyć ukochane klasyki ubiegłorocznej edycji. Dla spóźnialskich i dla tych, którzy chcą przeżyć to raz jeszcze:

 18 kwietnia (wtorek), godz. 20:30

🎥 „LOMBARD”, reż. Łukasz Kowalski

Wielki zwycięzca: Grand Prix – Nagroda Banku Millennium, Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni oraz Nagroda Smakjam za Najlepszą Produkcję w Konkursie Polskim, a także Nagroda Publiczności Województwa Śląskiego!

Opis filmu:

Ulice szare, dzielnica biedna, a w tym wszystkim para kolorowych ptaków. Charakterna Jola i pomysłowy Wiesiek od lat prowadzą jeden z największych lombardów w Europie. Biznes, który niegdyś cieszył się sporym powodzeniem, dziś podupada. Bytomskie przedmieścia, dokąd przeniesiono magazyn, utrudniają dotarcie do klientów i przedsiębiorstwo bardzo szybko staje się nierentowne. Sytuacji nie ułatwiają rodzinne niesnaski, związek pary wisi na włosku. Wyprzedaże nie pomagają, ale Jola nie daje za wygraną i wpada na pewien pomysł. Czy coraz bardziej skonfliktowanej parze uda się uniknąć bankructwa i odbudować relację? Sprawdźcie, czy można odnaleźć miłość wśród sterty kabli.

BILETY dostępne w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola