Wydarzenia
Legalna Kultura. Konkurs
Legalna Kultura. Konkurs

Zrób jednominutowy spot o uczciwości w kulturze!

Zainspiruj się historią braci Lumière i nakręć spot o uczciwości w kulturze! Fundacja Legalna Kultura i Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłaszają konkurs filmowy, który promuje uczciwe korzystanie z kultury jako jeden z fundamentów funkcjonowania w cyfrowym świecie. Na autorów najciekawszych minutowych filmów czekają nagrody finansowe oraz możliwość zdobycia nowych doświadczeń na profesjonalnym planie filmowym. 

Kultura zmienia świat i ludzi na lepsze. Jednak dziś sama potrzebuje wsparcia, zwłaszcza w rzeczywistości opanowanej przez technologie cyfrowe. Korzystają z nich nie tylko uczciwi ludzie, ale także ci, którzy zarabiają na twórczości innych w nieuczciwy sposób. Zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest wskazywanie właściwych postaw uczestnictwa w kulturze i promocja czerpania z niej wyłącznie z legalnych źródeł – dla dobra twórców, ale też słuchaczy, czytelników i widzów.

By wziąć udział w konkursie, nie trzeba być profesjonalnym twórcą. Spot można zrealizować przy użyciu kamery, telefonu komórkowego lub przygotować animację. Liczą się kreatywność oraz umiejętność dotarcia z przekazem do odbiorcy i skłonienia go do refleksji. Jedynym ograniczeniem jest czas: spot może trwać maksymalnie minutę. Wbrew pozorom to bardzo dużo. Tyle trwał film braci Lumière „Wyjście robotników z fabryki”, którego premierę w 1895 uważa się za początek historii kina.

Spoty, mające charakter dzieła autorskiego, mogą zgłaszać osoby fizyczne lub prawne, a także zespoły twórców. Wszystkie materiały wykorzystane w spocie – muzyka, filmy, zdjęcia, książki, ilustracje, gry i inne – muszą pochodzić z legalnych źródeł i nie mogą naruszać praw autorskich i dóbr osobistych osób trzecich. Nadesłane prace oceni jury podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, które przyzna następujące nagrody:

• I nagroda: 5 000 zł

• II nagroda: 2 500zł

• III nagroda: 1 500 zł

Ponadto laureaci będą mogli spróbować swoich sił na planie filmowym polskiej produkcji fabularnej. Nagrodzone filmy będą także prezentowane jako oficjalne spoty Legalnej Kultury w ramach programów edukacyjnych, podczas festiwali filmowych i innych wydarzeń kulturalnych, na stronach internetowych i w serwisach społecznościowych Legalnej Kultury oraz w mediach.

Termin zgłaszania filmów upływa 13 września 2018 roku . Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Młodej Gali Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 21 września 2018 roku.

Regulamin konkursu i dokumenty zgłoszeniowe dostępne są na stronie Legalnej Kultury. LINK

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola