Wydarzenia
#LatoNaPatio: KONCERT PROJEKTU SK.EIN
#LatoNaPatio: KONCERT PROJEKTU SK.EIN

Zapraszamy na cykl koncertów artystek i artystów tworzących na styku jazzu, elektroniki i ambientu. Podczas letnich wieczorów na Patio Gdyńskiego Centrum Filmowego wraz z Halo Kultura zaprezentujemy Wam przekrój trójmiejskiej sceny muzycznej w postaci reprezentacji gdyńskiej wytwórni Coastline Northern Cuts. Początek koncertów o godz. 20.00 – wstęp wolny.

31 lipca /  SK.EIN

Przed koncertem zapraszamy do GCF na pokaz filmu „No Man is an Island” z muzyką artysty. Pokaz i koncert odbędą się w sali „Goplana” o godz. 20:00.

SK.EIN – solowy projekt Sergeia Kravchenko, białoruskiego artysty i członka trio Port Mone. W młodości Sergei poruszał się w różnych estetykach muzycznych, m.in. grał na perkusji w zespołach punk-rockowych i reggae. Jedyną stałą w jego twórczości pozostaje natomiast fiksacja na punkcie rejestracji dźwięków, zawsze i wszędzie. To z kolei, w połączeniu z nawykiem dyplomowanego architekta do myślenia strukturalnego, ale i z naturalną skłonnością do improwizacji, eksperymentów oraz zamiłowaniem do ambientu i minimalizmu daje w efekcie niezwykłą muzykę. W 2020 r. uraczył nią słuchaczy na płycie „Crossfades”, będącą dźwiękową eksploracją Gdańska (materiał ów powstał pod kuratelą wybitnego kompozytora Michała Jacaszka). W sierpniu br. ukaże się kolejny album SK.EINa, „Rove”, łączący brzmienia elektroniczne i nagrania terenowe – tym razem o bardziej osobistej tematyce. 

 

Organizator: Gdyńskie Centrum Filmowe i Stowarzyszenie Halo Kultura

Produkcja: Coastline Northern Cuts i Nowe Idzie od Morza

 

Projekt Lato na Patio dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Fundacji PZU.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola