Wydarzenia
Lato na Patio. Trzy miesiące filmowej zabawy
Lato na Patio. Trzy miesiące filmowej zabawy

Od początku czerwca aż do końca sierpnia 2021 roku Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza codziennie do spędzania wolnego czasu na charakterystycznym Czerwonym Patio na Placu Grunwaldzkim. 

W programie wakacyjnych atrakcji, jakie zaplanowano w tej otwartej przestrzeni obok Kina Studyjnego GCF, są seanse filmowe dla dzieci i dorosłych w Kinie Plenerowym, warsztaty artystyczne, zajęcia rekreacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi. „Lato na Patio” to cykl wydarzeń kulturalnych adresowanych do mieszkańców Gdyni i Trójmiasta oraz turystów.

 

 

Poranki filmowe dla dzieci

 

W programie przedpołudniowych spotkań filmowych z dziećmi są polskie serie animowane, takie jak „Kaktus i Mały” , „ Pamiętnik Florki” , „Przytul mnie” i wiele innych. W poniedziałki i środy o godzinie 10.00.

Natomiast w każdy piątek o tej samej porze zaprezentowane będą kolejne odcinki serialu animowanego „Rodzina Treflików” opatrzone tłumaczeniem w języku migowym.

Z najmłodszymi dziećmi warto wybrać się do Kina Plenerowego na Czerwonym Patio w soboty o godzinie 10.00. Wtedy będzie można oglądać wybrane odcinki bezdialogowej bajki „Bobaski i Miś” .

 

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM PORANKÓW SPRAWDŹ TUTAJ

 

 

Kino Plenerowe wieczorami

 

W ramach tegorocznego „Lata na Patio” pod chmurką, przy sprzyjającej pogodzie, będzie można oglądać pełnometrażowe filmy fabularne, prezentowane dwa razu w tygodniu. W każdy czwartek o godzinie 18.00 rozpocznie się seans filmowy z firmą Mayfly, a w sobotę o tej samej porze – projekcja przygotowana we współpracy z Aurora Films.

 

Szczegóły sobotniego cyklu „Wieczory filmowe z Aurorą” sprawdź TUTAJ

Szczegóły czwartkowego cyklu „Wieczory filmowe z Mayfly” sprawdź TUTAJ

 

Od lipca w programie również poranki filmowe dla seniorów, połączone ze zwiedzaniem Gdyńskiego Centrum Filmowego, a także wieczorne filmowe podróże.

 

Szczegóły cyklu „Kino dla Seniora” sprawdź TUTAJ

Szczegóły cyklu „Filmowe Podróże” sprawdź TUTAJ

 

 

A od lipca dużo więcej!

 

W lipcowym i sierpniowym programie Lata na Patio między innymi: uważny ruch z muzyką filmową, czyli nie tylko joga na trawie, warsztaty z charakteryzacji filmowej i teatralnej, wakacyjne warsztaty fotograficzne, karaoke z piosenkami z ulubionych filmów… Przez całe lato nie ma nudy w Gdyńskim Centrum Filmowym! Na wszystkie wydarzenia jest WSTĘP WOLNY.

 

Wydarzenia w ramach Festiwalu Gdynia Design Days. Szczegóły TUTAJ

Warsztaty kreatywne dla różnych grup wiekowych. Szczegóły TUTAJ

Zajęcia rekreacyjne – ruch, taniec, śpiew. Szczegoły TUTAJ

 

 

FaBuła zaprasza

 

Bez tej kawiarni Gdyńskie Centrum Filmowe nie byłoby sobą. FaBuła to cudowne miejsce na spotkanie przed albo po filmie. Codziennie zaprasza na coś pysznego, a w czerwcowe wtorki, czwartki i niedziele dodatkowo na happy hours (od 13.00 do 17.00). Słodkie godziny to wyjątkowa oferta lodów, ciast i deserów. Kawowe godziny – atrakcyjne propozycje dla kawoszy. Mocno włoskie godziny – niespodzianki dla miłośników wina.

Dwukrotnie, w lipcu i w sierpniu, dzieci mogą się też wykazać na warsztatach kulinarnych z FaBułą. Szczegóły TUTAJ

 

 

 

Projekt „Lato na Patio” finansowany jest ze środków Fundacji PZU oraz Miasta Gdynia.

Patroni medialni: RMF Maxxx, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Gdański IKS, Trójmiasto.pl.

Aranżację przestrzeni „Lata na Patio” przygotowaliśmy razem z JYSK.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola