Lato na Patio. Trzy miesiące filmowej zabawy

Od początku czerwca aż do końca sierpnia 2021 roku Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza codziennie do spędzania wolnego czasu na charakterystycznym Czerwonym Patio na Placu Grunwaldzkim. 

W programie wakacyjnych atrakcji, jakie zaplanowano w tej otwartej przestrzeni obok Kina Studyjnego GCF, są seanse filmowe dla dzieci i dorosłych w Kinie Plenerowym, warsztaty artystyczne, zajęcia rekreacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi. „Lato na Patio” to cykl wydarzeń kulturalnych adresowanych do mieszkańców Gdyni i Trójmiasta oraz turystów.

 

 

Poranki filmowe dla dzieci

 

W programie przedpołudniowych spotkań filmowych z dziećmi są polskie serie animowane, takie jak „Kaktus i Mały” , „ Pamiętnik Florki” , „Przytul mnie” i wiele innych. W poniedziałki i środy o godzinie 10.00.

Natomiast w każdy piątek o tej samej porze zaprezentowane będą kolejne odcinki serialu animowanego „Rodzina Treflików” opatrzone tłumaczeniem w języku migowym.

Z najmłodszymi dziećmi warto wybrać się do Kina Plenerowego na Czerwonym Patio w soboty o godzinie 10.00. Wtedy będzie można oglądać wybrane odcinki bezdialogowej bajki „Bobaski i Miś” .

 

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM PORANKÓW SPRAWDŹ TUTAJ

 

 

Kino Plenerowe wieczorami

 

W ramach tegorocznego „Lata na Patio” pod chmurką, przy sprzyjającej pogodzie, będzie można oglądać pełnometrażowe filmy fabularne, prezentowane dwa razu w tygodniu. W każdy czwartek o godzinie 18.00 rozpocznie się seans filmowy z firmą Mayfly, a w sobotę o tej samej porze – projekcja przygotowana we współpracy z Aurora Films.

 

Szczegóły sobotniego cyklu „Wieczory filmowe z Aurorą” sprawdź TUTAJ

Szczegóły czwartkowego cyklu „Wieczory filmowe z Mayfly” sprawdź TUTAJ

 

Od lipca zaplanowano również poranki filmowe dla seniorów, połączone ze zwiedzaniem Gdyńskiego Centrum Filmowego.

 

 

Lato zaczyna się #wGdyni

 

W ramach dwudniowego powitania lata, które będzie się odbywać w weekend 19-20 czerwca na je na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, specjalne atrakcje zaplanowano także na Czerwonym Patio w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W sobotę, 19 czerwca, zapraszamy na „Czary-mary jak Oscary”. W godzinach 13.00-17.00 będzie można dobrze się bawić, pozując do zdjęć na czerwonym dywanie niczym gwiazdy kina.

Dzień później w samo południe rozpoczną się rodzinne filmowe kalambury „KinoZagadka”. Natomiast od 15.00 do 16.30 będzie można wziąć udział w „Gorączce filmowej”, czyli quizie wiedzy o filmie dla małych i dużych.

 

 

FaBuła zaprasza

 

Bez tej kawiarni Gdyńskie Centrum Filmowe nie byłoby sobą. FaBuła to cudowne miejsce na spotkanie przed albo po filmie. Codziennie zaprasza na coś pysznego, a w czerwcowe wtorki, czwartki i niedziele dodatkowo na happy hours (od 13.00 do 17.00). Słodkie godziny to wyjątkowa oferta lodów, ciast i deserów. Kawowe godziny – atrakcyjne propozycje dla kawoszy. Mocno włoskie godziny – niespodzianki dla miłośników wina.

 

 

A od lipca dużo więcej!

 

W lipcowym i sierpniowym programie Lata na Patio między innymi: uważny ruch z muzyką filmową, czyli nie tylko joga na trawie, warsztaty z charakteryzacji filmowej i teatralnej, wakacyjne warsztaty fotograficzne, karaoke z piosenkami z ulubionych filmów… Przez całe lato nie ma nudy w Gdyńskim Centrum Filmowym! Na wszystkie wydarzenia jest WSTĘP WOLNY.

 

Projekt „Lato na Patio” finansowany jest ze środków Fundacji PZU oraz Miasta Gdynia.

Patroni medialni: RMF Maxxx, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Gdański IKS, Trójmiasto.pl.

Aranżację przestrzeni „Lata na Patio” przygotowaliśmy razem z JYSK.

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę