Wydarzenia
Krzyszof Skiba. Spotkanie autorskie
Krzyszof Skiba. Spotkanie autorskie

Autobiografia jednej z barwniejszych postaci trójmiejskiej sceny muzycznej.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Skibą – muzykiem, tekściarzem, satyrykiem, felietonistą, konferansjerem i artystą rozrywkowym. Spotkanie promujące książkę „Skiba. Ciągle na wolności. Autobiografia łobuza” odbędzie się w Galerii GCF w środę, 5 grudnia 2018 roku, o godzinie 18.00. Wstęp wolny. 

Krzysztof Skiba w swojej autobiografii rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, do którego trafił w latach 80., kulisach działalności Big Cyca i polskiego show-biznesu czy powstawaniu legendarnego Lalamido. 

Jest rozrywkowo i politycznie. Latają kamienie i ulotki. Unosi się gaz nad niespokojnymi ulicami i na scenie podczas koncertu. Tysiące ludzi skanduje hasła na demonstracji przeciwko władzy, ale też świetnie bawią się, śpiewając przeboje Big Cyca. 
Autobiografię łobuza czytajcie, jak chcecie, od początku, od środka lub wspak, bo kolejne rozdziały są jak puzzle, które ktoś porozrzucał na nie zawsze miękkim dywanie rock and rolla.
Skiba to człowiek niepokorny, wyłamujący się wszelkim stereotypom. Jaki jest naprawdę? 
Skiba lśni jak brylant. Jego talent jest wyczuwalny jak zapach perfum.

Hanna Bakuła 
Skiba? Nawet inteligentny. Szkoda, że taki brzydki.

Andrzej Grabowski 
Krzysiek, podobnie jak ja, spełnia rolę głupka wioskowego. Zawsze można liczyć, że powie coś, co jest nie do końca poprawne polityczne, ale co trzeba powiedzieć. I za to go lubię – nie pęka po prostu.

Tymon Tymański 
Skiba z najbardziej dojrzałego młodzieńca, jakiego znałem, stał się najmniej dorosłym dorosłym, jakiego znam.

Michał Ogórek 
Wielki szacunek dla Skiby, bo świetnie łapie te wszystkie historie, które są wokół nas. Big Cyc to nie jest skandalizująca kapela, oni tylko śpiewają o naszych wadach.

Jerzy Owsiak 
Wkład Skiby w rozwój poezji punkowej był mi zawsze drogowskazem – to on pomógł mi ostatecznie porzucić mroczny nylon na rzecz progresywnego techno polo. Dziękuję Ci za to, Krzysztofie.

Piotr Bukartyk 
To energetycznie radykalna fuzja Terminatora, Zorro i Antka Boryny. Skiba jest jak Krzysztof Ibisz wiecznie młody i jak Lenin wiecznie żywy.

Paweł „Konjo” Konnak 
Fenomen i jednocześnie paradoks Skiby: w sprytnym przebraniu niskiego, łysiejącego grubaska funkcjonuje jedna z bardziej kolorowych postaci rodzimego show-biznesu. A zdecydowana większość rodzimego showbiznesu działa dokładnie odwrotnie.

Tomasz Jachimek 
Gdybym żył, chciałbym być Skibą, ale niestety nie żyję.

Tadeusz Kościuszko 
Chcesz, żeby w twoim programie było kolorowo i wyraziście, a może nawet po bandzie – zaproś Skibę. Sukces gwarantowany.

Maciej Orłoś 
Nieprzeciętnie inteligentny człowiek o duszy buntownika. Ma niesamowity talent do udawania rzeczy, o których nie ma pojęcia. Od jakiegoś czasu wszyscy myślą, że jest postacią fikcyjną…

Jacek Jędrzejak 

Gdyby mój syn potrafił śpiewać, byłby gwiazdą światowego formatu.

Albina Skiba (matka) 

Skiba. Ciągle na wolności zaskakuje, wzrusza, ale też prowokuje, pokazując, że sztuka nie ma granic, a wolność, również artystyczna, jest jedną z najważniejszych zdobyczy naszej cywilizacji.

Tekst cytowany za księgarnią internetową www.znak.com.pl
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola