Wydarzenia
Kraina wielkiego nieba. Pokaz przedpremierowy
Kraina wielkiego nieba. Pokaz przedpremierowy

Ekranizacja bestsellera.

Gdyńskie Centrum Filmowe, tygodnik „Wysokie Obcasy” oraz M2 Films zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu „Kraina wielkiego nieba” w poniedziałek, 3 grudnia 2018 roku, o godzinie 20.20. Na ekranie nominowani do Oscara Carey Mulligan i Jake Gyllenhaal w zachwycająco pięknym debiucie Paula Dano na podstawie bestsellerowej powieści pt. „Wildlife” Richarda Forda, laureata Nagrody Pulitzera.

Osoby, które przyjdą na pokaz z numerem magazynu „Wysokie Obcasy” z 1 grudnia, będą mogły kupić bilet ulgowy za 14 złotych.

Kraina wielkiego nieba

Jeanette i Jerry są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

Tytuł oryginalny: Wildlife
reż. Paul Dano
obsada: Carey Mulligan, Jake Gyllenhaal, Ed Oxenbould
prod.: USA 2018
czas trwania: 104 minut

– Carey Mulligan tworzy jedną z najlepszych, najbardziej szczerych i zniuansowanych kreacji w karierze. Aktorka dość konsekwentnie wybiera role kobiet, które odmawiają wzięcia na siebie wszystkiego, czym świat czy społeczeństwo chce je obarczyć. Włącznie z poczuciem winy. Jej „samolubna”, a tak naprawdę po prostu prawdziwa Jeanette jest sercem filmu.

Maja Staniszewska, Wysokie Obcasy Extra 

Zwiastun filmu: TUTAJ

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola