Wydarzenia
Konkurs o Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni
Konkurs o Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni

Podczas gali wręczenia nagród ogłoszone zostaną wyniki konkursu Prezydenta Miasta Gdyni, do którego zakwalifikowano czternaście filmów. Jury przyzna Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni i 15 000 zł najlepszemu filmowi z nominowanych do Konkursu Głównego o Nagrodę Banku Millennium.

 

„Jestem Greta” (I Am Greta, film otwarcia 18.MDAG) Nathana Grossmana

„Śledztwo w domu spokojnej starości” (The Mole Agent) Maite Alberdi

„Przeżyć” (Flee) Jonasa Pohera Rasmussena

„Film balkonowy” Pawła Łozińskiego

„Notturno” Gianfranco Rosiego

„Gorbaczow. Raj” (Gorbachev. Heaven) Witalija Manskiego

„Stambuł bez smyczy” (Stray) Elizabeth Lo

„Jeszcze nie dziś” (Things We Dare Not Do) Bruno Santamaría Razo

„Ten deszcz nigdy nie ustanie” (This Rain Will Never Stop) Aliny Gorlowej

„Jacinta” Jessici Earnshaw

„Prezydent” (President) Camilli Nielsson

„Sabaya” Hogira Hirori

„Tysiąc małych ran” (A Thousand Cuts) Ramony S. Diaz

„Zostało nam słońce” (Nothing but the Sun) Arami Ullón

 

 

Gdyńscy Jurorzy

 

Andrzej Fidyk

Autor ponad 40 filmów dokumentalnych realizowanych m.in. dla TVP, BBC, ARTE, Canal+, WDR i w innych. Jego najbardziej znane filmy to „Defilada”, „Kiniarze z Kalkuty”, „Taniec trzcin”, „Rosyjski Striptease” i „Yodok Stories”. Przez kilkanaście lat był szefem Redakcji Filmów Dokumentalnych w TVP 1. Za swoje programy „Czas na dokument”, „Miej oczy szeroko otwarte” i „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem” trzykrotnie otrzymał nagrodę Wiktora w kategorii twórca telewizyjny. Laureat kilkudziesięciu festiwali filmowych.  Profesor sztuki filmowej. Członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Marta Frej

Malarka, ilustratorka, animatorka kultury, prezeska fundacji Kulturoholizm. Zasłynęła jako autorka feministycznych memów internetowych, łączących błyskotliwy, moralizatorski humor z kunsztowną grafiką. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w galeriach w całej Polsce. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka.

Anna Steller

Tancerka, performerka i choreografka. Od wielu lat tworzy spektakle taneczne, akcje performance oraz performance typu site specific. Współpracuje z wieloma choreografami, reżyserami, artystami wizualnymi, od 1993 roku tańczy w Gdańskim Teatrze Dada von Bzdulow. Swoje prace od lat prezentuje na prestiżowych polskich i zagranicznych festiwalach. Laureatka stypendiów i nagród, m.in.: dwukrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury, Stypendium Visegrad Fund czy nagrodę Dance Web na festiwalu Tańca Impulstanz w Wiedniu.

 

 

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola