Wydarzenia
Kompozytorzy. Luty
Kompozytorzy. Luty

Nowy cykl filmów dokumentalnych.

Beethoven, Mozart, Chopin, Haydn – niezwykli kompozytorzy i ich muzyka… w kinie. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na nowy cykl dokumentalny „Sztuka w Centrum. Kompozytorzy”. Co miesiąc w Kinie Studyjnym GCF można dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości największych nazwisk muzyki klasycznej. W niedzielę, 2 lutego 2020 roku, pokaz filmu Podróż przez koncerty fortepianowe Beethovena . Seanse o godzinie 9.30 i 12.00.

Phil Grabski to wielokrotnie nagradzany reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, pisarz i producent. Wraz ze swoim zespołem Seventh Art Productions przygotowuje obrazy kinowe i telewizyjne (m.in. dla Channel 4 i BBC). Do tej pory reżyser zdobył za swoje prace kilkanaście nagród, w tym nagrodę na Valladolid International Film Festival i Gold Hugo w Chicago za najlepszy film, najlepsze zdjęcia i najlepszy montaż.

Jest także znany jako autor cyklu filmów dokumentalnych o malarzach i ich dziełach – „Exhibition on Screen” („Wystawa na ekranie”) – realizowanych we współpracy z najznamienitszymi galeriami i muzeami świata. Grabsky przygotował ponad 30 filmów. Napisał cztery książki o sztuce. Regularnie zasiada w jury nagród Emmy, Bafta, Grierson i One World.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza, raz w miesiącu, na wybrane odcinki cyklu poświęconego sylwetkom, życiu i twórczości wielkich kompozytorów muzyki klasycznej.

Podróż przez koncerty fortepianowe Beethovena

Bilety w cenie 22 zł można kupić w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Kręcony na przestrzeni czterech lat i reżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego Phila Grabskiego , film rejestruje pięć koncertów fortepianowych Beethovena w wykonaniu jednego z najlepszych pianistów naszych czasów – Leifa Ove Andsnesa (pomysłodawcy projektu A Beethoven Journey ). W ciągu czterech lat nagrał on dla Sony wszystkie koncerty fortepianowe Beethovena i odbył z nimi światowe tournée.

Koncerty fortepianowe Bethovena to jedne z największych, najpiękniejszych i najtrudniejszych zestawów utworów na fortepian, jakie kiedykolwiek powstały. Każdego miło i łatwo się słucha, ale zagrać je – to już karkołomne zadanie. Najmniejsza pomyłka oznacza katastrofę.

Czołowy pianista naszej ery, Leif Ove Andsnes, oferuje widzom możliwość spojrzenia na twórczość Beethovena od zupełnie nieznanej strony. Razem z Mahler Chember Orchestra odkrywamy nowy i świeży sposób prezentowania życia i twórczości wybitnego kompozytora, który ukształtował znany nam świat muzyki.

Zobacz zwiastun TUTAJ

Kolejne pokazy z cyklu „Sztuka w Centrum. Kompozytorzy”

„W poszukiwaniu Mozarta” , 8 marca 2020

„W poszukiwaniu Chopina”, 5 kwietnia 2020

„W poszukiwaniu Haydna”, 10 maja 2020

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również na nowy sezon cyklu filmowego „Sztuka w Centrum”, poświęconego najwybitniejszym malarzom świata. 

Więcej informacji TUTAJNewsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola