Wydarzenia
„KOBIETA NA DACHU” | KLUB GSF: POKAZ FILMU + SPOTKANIE Z TWÓRCAMI
„KOBIETA NA DACHU” | KLUB GSF: POKAZ FILMU + SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

Klub Gdyńskiej Szkoły Filmowej serdecznie zaprasza na specjalną projekcję filmu KOBIETA NA DACHU oraz spotkanie z Dorotą Pomykałą – odtwórczynią głównej roli!

 

3 lipca (poniedziałek), godz. 18:00, Sala Warszawa

 

BILETY W CENIE 16 ZŁ do nabycia w kasie kina GCF lub na stronie internetowej (zakładka REPERTUAR)

 

Klub prowadzi Jerzy Rados.

 

Film w reżyserii Anny Jadowskiej miał swoją premierę na festiwalu w Tribeca, na którym Dorota Pomykała została uhonorowana główną nagrodą aktorską. Aktorka za swoją kreację otrzymała też nagrodę na 47. FPFF w Gdyni, 16. OFF Camera w Krakowie oraz Orła – Polską Nagrodę Filmową. Film wyróżniono Nagrodą Główną w Konkursie Filmów Polskich podczas 30. Camerimage Festival w Toruniu.

 

Opowiadając historię Miry (Dorota Pomykała), Jadowska kreśli portret kobiety, która sens życia znajduje w pomaganiu i usługiwaniu innym. Jest jedną z wielu. Tych, które na co dzień są niewidzialne. Dawno przestały już być obiektem uwielbienia, ich życie seksualne jest zamkniętym rozdziałem, a patriarchalne wzorce każą im odgrywać role opiekunek i strażniczek domowego ogniska. Filmowa Mira potrafi walczyć o innych, ale nie o siebie. Pogrążona w depresji coraz bardziej zapada się we własnych lękach i samotności. | Culture.pl

 

Do zobaczenia w Sali Warszawa 3 lipca o godz. 18:00!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola