Wydarzenia
Klub WO. Portret kobiety w ogniu
Klub WO. Portret kobiety w ogniu

Seans w Klubie Wysokich Obcasów.

Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film oraz Magazyn „Wysokie Obcasy” zapraszają na pokaz przedpremierowy filmu „Portret kobiety w ogniu” – nagrodzonego za scenariusz na MFF Cannes 2019 najpiękniejszego love story roku w reżyserii Céline Sciammy. Seans odbędzie się w czwartek, 17 października 2019 roku, o godzinie 20.40.

Tym samym po wakacjach do Gdyńskiego Centrum Filmowego powraca filmowy Klub Wysokich Obcasów. Osoby, które kupując bilet w kasie, będą mieć przy sobie numer WO z 12 października, mogą skorzystać z ceny ulgowej. 
Sprzedaż biletów w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ. 

Portret kobiety w ogniu

Podsycany przez tajemnicę, płomień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą – przekonuje najpiękniejsza love story roku, „Portret kobiety w ogniu”. Film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w Cannes i uwiódł jurorów, którzy nagrodzili go za scenariusz. Subtelny, a przy tym ognisty melodramat francuskiej reżyserki to pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący manifest.

Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. 

Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.

Czasem burzliwa, jak ocean u wybrzeży Bretanii, czasem intymna, jak cisza panująca w malarskiej pracowni; relacja pomiędzy obiema kobietami przyjmie nieoczekiwany kierunek. Arystokratkę i artystkę połączy wspólna tajemnica. Ta mistrzowsko poprowadzona opowieść o zakazanym uczuciu działa jak iskra, rozpalając wyobraźnię widowni. Zmysłowy, romantyczny, a zarazem drapieżny, 

„Portret kobiety w ogniu” umyka melodramatycznym kliszom – przede wszystkim dzięki pełnokrwistym, odważnym bohaterkom, które rzucają wyzwanie swoim czasom.

Tytuł oryginalny: Portrait de la jeune fille en feu

Tytuł angielski/międzynarodowy: Portrait of a Lady on Fire
Reżyser: Céline Sciamma
Występują: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami
Kraj produkcji: Francja
Rok produkcji: 2019
Data premiery: 18 października 2019
Język oryginalny: francuski, włoski
Gatunek: dramat obyczajowy
Czas trwania: 119 minut

Opis filmu: Gutek Film

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola