Wydarzenia
Klub WO. Królowa Kier
Klub WO. Królowa Kier

Seans w Klubie Wysokich Obcasów.

Gdyńskie Centrum Filmowe, Gutek Film oraz Magazyn „Wysokie Obcasy” zapraszają na pokaz przedpremierowy duńskiego dramatu psychologicznego, nagrodzonego na festiwalu Sundance, filmu pt. „Królowa Kier”. Seans w Klubie Wysokich Obcasów odbędzie się w czwartek, 6 czerwca 2019 roku, o godzinie 20.20 w sali kinowej Goplana.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego oraz przez internet TUTAJ.

Królowa Kier

Czy namiętność usprawiedliwia przekraczanie granic? Kiedy uwodzenie zamienia się w wykorzystywanie? „Królowa Kier” duńskiej reżyserki May el-Toukhy, zdobywca nagrody publiczności na festiwalu Sundance, to prowokacyjna, wciągająca i mroczna opowieść, która stawia pytania nurtujące świat w epoce #metoo – tyle tylko, że znajduje dla nich nieoczywiste odpowiedzi.

Ten fascynujący melodramat odwraca bowiem role: uwodzicielką jest w nim dojrzała kobieta, a uwodzonym siedemnastolatek. Oboje wpadają w pułapkę pożądania, pychy i kłamstw.

Anne (Trine Dyrholm) jest szanowaną prawniczką, która pomaga nieletnim ofiarom molestowania seksualnego. Jej mąż, Peter (Magnus Krepper) to ceniony lekarz. Wysoki ekonomiczny, zawodowy i towarzyski status pozwala im wieść komfortowe życie w eleganckiej posiadłości, w której wychowują córki bliźniaczki.

Pewnego dnia w ich domu zjawia się Gustav (Gustav Lindh) – zbuntowany nastoletni syn Petera z pierwszego małżeństwa. Jego obecność obudzi w Anne uśpione pragnienia, podsycane przez spojrzenia, gesty, przypadkowy dotyk. Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia – wszystko, jest warta ryzyka?

„Królowa Kier” to doskonałe połączenie kina psychologicznego z erotycznym dramatem, stworzone przez niezwykle utalentowane kobiece trio: reżyserkę May el-Toukhy, scenarzystkę Maren Louise Käehne i wybitną duńską aktorkę Trine Dyrholm („Komuna”, „Wesele w Sorrento”).

Film pozwala spojrzeć na pożądanie z kobiecego punktu widzenia, a dzięki fenomenalnej, odważnej roli Dyrholm – doświadczyć jego intensywności.

Zobacz zwiastun filmu TUTAJ.

Tytuł oryginalny: Dronningen
Tytuł angielski/międzynarodowy: Queen of Hearts
Reżyser: May el-Toukhy
Występują: Trine Dyrholm, Gustav Lindh, Magnus Krepper
Kraj produkcji: Dania, Szwecja
Rok produkcji: 2019
Data premiery: 7 czerwca 2019
Język oryginalny : duński, szwedzki
Gatunek: dramat
Czas trwania: 127 minut

Opis filmu: Gutek Film

KRÓLOWA KIER_1.jpg

KRÓLOWA KIER_4.jpg

KRÓLOWA KIER_3.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola