Wydarzenia
KINOferie 2019
KINOferie 2019

Pięć dni z filmami i na zajęciach kreatywnych!

Warsztaty filmowe, fotograficzne i aktorskie. Zajęcia z dubbingu i animacji błyskawicznej. Codziennie pełnowymiarowy seans w kinie. Plus spotkania z ciekawymi ludźmi, gry i zabawy. Oto – w największym skrócie – program „KINOferii” w Gdyńskim Centrum Filmowym. Zaplanowano je na pierwszy tydzień ferii zimowych w województwie pomorskim, czyli od poniedziałku, 11 lutego, do piątku, 15 lutego 2019 roku. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-12 lat.

Zapisy ruszają w poniedziałek, 14 stycznia. Liczba miejsc jest ograniczona. Koszt udziału jednego dziecka w półkoloniach to 500 złotych. Organizatorzy zapewniają zajęcia i opiekę od godziny 9.00 do 16.00, w tym również obiad.

W trakcie zajęć codziennie o godzinie 10.00 rozpocznie się seans w sali Warszawa.

W programie filmowym KINOferii znalazła się styczniowa premiera australijskiego filmu familijnego „Chłopiec z burzy” (2019), czyli wzruszająca opowieść o przyjaźni kilkuletniego chłopca z pelikanem.

Zobaczyć będzie można również zestaw krótkometrażowych filmów pod wspólnym tytułem „Lekarz potworów i inne historie”, pochodzących z Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach”.

Gdyńskie Centrum Filmowe przypomni również „Sekrety morza” (2014), nominowaną do Oscara jedną z najpiękniejszych irlandzkich animacji dla dzieci, opartą na tradycyjnej legendzie o kobietach zamienionych w foki.

KINOferie w Gdyńskim Centrum Filmowym to ponadto seanse w Akademii Dokumentalnej oraz znakomity film przyrodniczy wyprodukowany przez BBC Earth. Po filmach z widzami spotkają się eksperci, by podyskutować o sprawach poruszanych w zaprezentowanych filmach.

Po wrażeniach filmowych uczestnicy półkolonii będą mogli spędzić czas kreatywnie, uczestnicząc w zajęciach warsztatowych pod okiem profesjonalistów. Dowiedzą się, jak zrobić dobre zdjęcie komórką, usłyszą, jak bajkowe postaci filmowe mówią ich własnym głosem, a także staną na planie filmowym w prawdziwym studiu. Po sąsiedzku zwiedzą Teatr Muzyczny i wezmą udział w ćwiczeniach aktorskich.

Zapisy na półkolonie rozpoczęły się w poniedziałek, 14 stycznia 2019 roku.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerami (58) 712 22 88 i (58) 621 15 09 bądź pocztą elektroniczną: edukacja@gcf.org.pl.

Obowiązuje bezzwrotna zaliczka w wysokości 100 złotych. Pozostałą kwotę za półkolonie należy opłacić do 1 lutego.

Zapisy odbywają się wyłącznie na miejscu, w kasie Kina Studyjnego GCF.


Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola